Pytanie Jak zdobyć pliki XLIFF wygenerowane przez Xcode 6 w celu ponownego zaimportowania do Xcode - zmiana nazwy nie wystarczy


Jak wyeksportować podstawowy plik XLIFF języka programowania z Xcode 6, a następnie ponownie zaimportować go, aby skonfigurować dodatkowe lokalizacje. (Np. Eksport en.xliff plik i użyj go do utworzenia fr.xliff plik, jeśli chcesz dodać francuski do projektu w języku angielskim)


25
2017-10-13 17:56


pochodzenie
Odpowiedzi:


Publikuję to jako "odpowiedz na własne pytanie", ponieważ spędziłem wiele godzin próbując to zrozumieć i o ile mogę powiedzieć, że Apple tego nie udokumentował. 

Dokumentacja Apple sugeruje, że powinna wystarczyć zmiana nazwy wyeksportowanego języka bazowego w formacie XLIFF z prefiksem języka, aby można było zaimportować. To znaczy. jeśli lokalizacja bazowa jest angielska, powinieneś być w stanie stworzyć plik, który możesz zaimportować dla francuskiej lokalizacji, po prostu zmieniając jego nazwę z en.xliff do fr.xliff.

Zmiana nazwy pliku nie wystarczy. Musisz również dodać target-language przypisz do każdego file element.

Od tego:

<file original="MyApp/MyApp-Info.plist" source-language="en" datatype="plaintext">

Do tego:

<file original="MyApp/MyApp-Info.plist" source-language="en" datatype="plaintext" target-language="fr">

Teraz możesz zaimportować plik do Xcode i utworzy on nową lokalizację


52
2017-10-13 17:56Jeśli ktoś używa swoich odpowiedników, tak jak ja, wystarczy przejść do Plik -> Zmień język tłumaczenia XLIFF i zmienić na wybrany język. - dccarmo