Pytanie co to jest "serviceAccountKey.json", odnosząc się do samouczków powiadomień z urządzenia Firebase na temat urządzenia


Udało mi się przejść przez komplet Firebase Android Codelab bez zbytniego problemu, aplikacja działa idealnie. Teraz chcę dodać powiadomienia z urządzenia na urządzenie. znalazłem w tym samouczku: A niektóre rzeczy nie są dla mnie jasne.

  1. W skrypcie węzła znajduje się następujący wiersz:

var serviceAccount = require("path/to/serviceAccountKey.json");

Co to jest plik "ServiceAccountKey.json"? Czy jest to po prostu inna nazwa dla google-services.json? Jeśli nie, co to jest?

  1. Czy istnieje prosty samouczek "Kliknięcia", jak wdrożyć kod serwera węzła w środowisku google?

21
2018-01-26 13:20


pochodzenie


Dla nr 2 istnieje link do działający node.js na Google Cloud Platform samouczek w blogu. Poza tym: "Pytania z prośbą o zalecenie lub znalezienie książki, narzędzia, biblioteki oprogramowania, samouczka lub innych zasobów poza siedzibą są nie na temat Stack Overflow, ponieważ mają tendencję do przyciągania opinii i spamu. Zamiast tego opisz problem i to, co zostało zrobione do tej pory, aby go rozwiązać. " - Frank van Puffelen
Ooh! Sam człowiek :) Tak, widziałem tego przewodnika, po prostu myślałem, że ktoś może znał prostszy, bardziej "wizualny" samouczek, ale łatwo to zrobi. Zastanowiłem się, czy powinienem zadać pytanie nr 2 w ogóle, okazuje się, że to faux pas, moje złe; P A co z numerem 1? A ty też na nie odpowiedziałeś. Jesteś mężczyzną; - Entman
Jednym problemem z dwoma pytaniami w jednym poście jest to, że # 2 jest poza tematem. Cały wpis może zostać zamknięty jako nietypowy. To byłby wstyd, ponieważ właśnie dostałem odpowiedź na twoje pierwsze pytanie. :-) - Frank van Puffelen


Odpowiedzi:


W wpisie blogu, który obserwujesz, uruchamiamy skrypt node.js w elastycznym środowisku Google Engine App Engine przy użyciu pakietu SDK Firebase. Konto usługi jest sposobem na zapewnienie zaufanym procesom dostępu do zasobów Google Cloud Platform i Firebase.

ty utwórz konto usługi za pośrednictwem Google Cloud Console a następnie pobierz odpowiedni plik JSON. Kod w poście blogu szuka tego pliku i używa go do zainicjowania pakietu SDK Firebase Admin.


16
2018-01-26 13:29

Dzięki i kontynuujemy Odpowiedź Franka .. oto kilka dodatkowych obserwacji

1. serviceAccountKey.json nie jest rzeczywistą nazwą pliku 

Wychodząc z pracy po stronie klienta Android, myślałem, że to była ustalona nazwa w ten sposób google-services.json jest w projekcie Android. Jest to jednak tylko nazwa właściciela miejsca. Plik jest generowany z unikalną nazwą z interfejsu WWW Google i jest to plik do zastosowania, do którego odwołuje się posiadacz miejsca.


2. Możesz dostać plik tylko raz

Przechodząc przez dokumenty tam, myślałem, że możesz użyć istniejącego konta usługi, aby uzyskać ten plik. Jednak po pewnym rozejrzeniu się dookoła ... Próbowałem utworzyć nowy i z okna dialogowego, które tam podaje, pole wyboru mówi nam, że możesz pobrać ten plik .json tylko raz - w momencie utworzenia elementu Konto usługi.

Dokumenty omawiają tworzenie konta usługi, ale nie widziałem zbyt wiele wzmianki o otrzymywaniu tego pliku .json .. dlatego wydawało się, że jest to ambitne, dopóki nie zobaczyłem tego okna dialogowego.

enter image description here


3. Ekran, na którym dodajesz nowe konto usługi

Ten administracyjny interfejs użytkownika ma wiele zastosowań, między innymi z dokumentów zawierających różne odniesienia do konfiguracji IAM, ról itp.

Na ryzyko stwierdzenia oczywistości (ale może pomóc komuś przybyć tutaj szybciej niż ja), - był to widok, w którym dodaję Service Acct i otrzymuję okno dialogowe do pobrania pliku .json.

enter image description here


9
2017-12-28 20:23

To dość mylące, ale najpierw musisz wygenerować konto usługi Google IAM. Po utworzeniu konta usługi kliknij prawym przyciskiem myszy na trzy kropki i wybierz "Utwórz klucz". Powinien wyświetlić monit z opcją JSON. Pobierz i zapisz go w swoim katalogu projektu.


2
2018-04-02 11:31

Spójrz na ten komentarz

https://stackoverflow.com/a/49039675/2472466 

  1. W skrócie, generujesz plik "serviceAccountKey.json", żądając nowego klucza prywatnego z karty kont serwisowych na stronie ustawień na pulpicie nawigacyjnym Firebase.

  2. Zwrócony klucz prywatny będzie plikiem .json, który będzie plikiem "serviceAccountKey.json" ... po zmianie jego nazwy na "serviceAccountKey.json"

  3. "ścieżka / do /" jest katalogiem, w którym przechowujesz zwrócony plik json, ten katalog musi znajdować się w twoim projekcie firebase


1
2018-02-28 22:32