Pytanie Visual Studio 2012 - Database Project - ustawienie domyślnego profilu do publikacji


Zastanawiam się tylko, czy ktoś wie, jak ustawić zapisany profil publikowania jako domyślny, tzn. Profil, który jest automatycznie ładowany po wybraniu opcji publikowania. Uwielbiam nowe podejście do profilu, ale jestem trochę ponad konieczności ponownego wyboru tego samego profilu w kółko podczas gdy rozwijam.


21
2018-03-22 09:52


pochodzenie
Odpowiedzi:


W wersji VS2012 i nowszych można ustawić domyślny profil publikowania, klikając prawym przyciskiem myszy plik profilu XML i klikając Set As Default Publish Profile opcja. Zostanie on automatycznie załadowany po kliknięciu przycisku Opublikuj projekt.


19
2018-04-19 22:01Jakikolwiek sposób, aby ten "kij" w kontroli źródła? - Alex Angas
Działa to również w przypadku VS 2013. - Ryan Gates
Działa to również w VS 2015. - Daniel Neel


Właśnie odkryłem, jak to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy konkretny plik .xml (np. Debug.publish.xml), który chcesz opublikować, i zostanie automatycznie załadowany do panelu publikowania.

Podwójne kliknięcie pliku XML również działa

Najnowsze aktualizacje Visual Studio 2012 zawierają teraz również opcje prawego przycisku myszy dla:

1 - Ustaw jako domyślny
2 - Opublikuj


7
2018-04-02 10:28

Rob, możesz rozważyć utworzenie kilku plików wsadowych, które wywołają pakiet SQLPackage w celu użycia pożądanego profilu publikowania. Blogowałem o tym tutaj: http://schottsql.blogspot.com/2012/11/ssdt-publishing-your-project.html

W przypadku naszego zespołu programistów mamy zestaw plików wsadowych, który może zbudować jedną lub wszystkie bazy danych lokalnie z dowolnego oddziału, z którego aktualnie korzystają. To znacznie ułatwia aktualizację lokalnej bazy danych. Plik wsadowy "Opublikuj wszystko" zajmuje trochę czasu, ale wciąż jest lepszy niż otwieranie każdego projektu indywidualnie w celu opublikowania baz danych.


2
2018-05-07 16:57

Nieco dziwny problem: zmienił nazwę pliku .xml na .localdev.xml .... nazwa pliku to "double extension'd" - VS / Datatools szuka ".publish.xml" NIE tylko pliku .xml. W moim przypadku potrzebowałem "* .localdev.publish.xml". Gdy miała złą nazwę, kliknij prawym przyciskiem myszy opcję "Ustaw jako domyślny profil publikowania" NIE wyświetliła się, ani nie kliknięto dwukrotnie ... gdzie jest Zgnić kiedy go potrzebujesz?!?!? ;)

Popraw nazwę, uzyskaj odpowiednią funkcjonalność ...... MS potrzebuje lepszych, bardziej kreatywnych ludzi ds. Kontroli jakości! ;)


0
2018-01-15 23:22