Pytanie Podejmowanie decyzji między Umbraco i Orchard ASP.NET CMS [duplicate]


To pytanie już zawiera odpowiedź:

Teraz, gdy oba systemy są zbudowane na ASP.NET MVC, czy ktoś ma jakieś doświadczenie w radzeniu sobie z nimi? Chcesz założyć małą witrynę biznesową dla przyjaciela, która ostatecznie będzie miała sklep internetowy. Czytałem dużo postów, ale nic nowego (odkąd Umbraco 5 został wydany). Jeśli masz doświadczenie, po prostu szukasz plusów i minusów. Wszystko, co związane z funkcjonalnością handlu byłoby również pomocne. Dziękuję Ci.


21
2018-02-22 20:13


pochodzenie
Odpowiedzi:


Orchard został zbudowany od podstaw wokół ASP.NET MVC 3. Ja osobiście wolę ten, ponieważ jest dobrze zaprojektowany, bardzo aktywny i wspierany przez Microsoft. I, oczywiście, całkowicie za darmo.

Jeśli szukasz rozwiązania e-commerce - istnieje nowy, bardzo obiecujący moduł o nazwie WebShop, wraz z pełny samouczek.


20
2018-02-23 17:12Całkowicie zapomniałem o tym tutorialu - rfcdejong
link jest uszkodzony, czy tego właśnie szukamy? ideliverable.com/blog/... - Memet Olsen
Tak myślę, tak. Pozwolę Sipke wiedzieć, że jego stare linki są nieaktualne - dziękuję, że to odkryłeś. - Piotr Szmyd


Sad jest bardzo dynamiczny i możesz zbudować swoją witrynę z części, moduł e-commerce mógłby dostarczyć części, które mogą być renderowane jako widoki częściowe. Inny niestandardowy moduł mógłby tam wstawić inne widoki. To po prostu bardzo rozszerzalne i lubię to. U może zezwolić na pewien dostęp do panelu administratora tylko dla administratorów sklepu itp.

Nie wiem o Umbraco z ASP.NET MVC jako bazą, ale wiem, że Orchard pochodzi z Fundacji Outercurve, która bardzo mi się podoba.

O ile mi wiadomo, istnieje tylko jeden moduł handlu realnego, ale nie wiem, czy to jest dobre

Galeria Orchard - Mageliawebstore

Mageliawebstore bezpośrednio


5
2018-02-23 10:38Kolejny link magelia.org - rfcdejong


Cześć Nie wiem o Orchard ale Umbraco V5 jest idealny dla małej firmy. Powodem, dla którego ostatnio nie czyta się wielu postów, jest to, że Architektura jest zupełnie nowa. Spodziewaj się dużo dokumentacji w nadchodzącym miesiącu. Ale możesz już zacząć od strony, na której masz dużo informacji, jeśli korzystasz z okna dialogowego tworzenia szablonu w backendu, który renderuje dla ciebie kod domyślny.

Jeśli chodzi o e-commerce, znam dostawców pakietu UWebshop i UCommerce już budują kolejne wersje swoich produktów na Umbraco V5, więc wkrótce spodziewaj się w pełni zintegrowanego rozwiązania e-commerce.


3
2018-02-23 07:47Umbraco v5 został anulowany od. - Aymeric Gaurat-Apelli
umbraco.com/follow-us/blog-archive/2012/6/13/v5-rip.aspx - rtpHarry
Wersja 6 to trochę bałaganu - Chris McKee
Wersja 7 to tylko re-skin - AlexFoxGill


Jest to odpowiedź zależna od czasu, ale jeśli chcesz mieć oparty na MVC .NET CMS, to twoim jedynym prawdziwym wyborem pomiędzy tymi dwoma jest Orchard w tym czasie. Umbraco 5 widział wcześniejszą emeryturę więc wróciłem do formularzy sieciowych, chociaż od 4.10 obsługa MVC była przykręcona i wierzę, że są pewne moduły, które dają 4.x niektóre wsparcie MVC. Z drugiej strony, Orchard jest zbudowany na ASP.NET MVC 3 od podstaw i zawiera garść innych fajnych technologii sprawia, że ​​pisanie czystego kodu, który jest zgodny ze standardowymi najlepszymi praktykami, jest łatwiejsze.


0
2017-12-21 16:41