Pytanie JSON @attributes i poziomy @association z js i / lub angularjs


Obecnie pracuję nad projektem, który używa interfejsu API do pobierania, aktualizowania i usuwania danych. Interfejs API, którego używam, to Prestashop API. Po odzyskaniu danych i aktualizacji niektórych rzeczy natknąłem się na problem. Jak powiedzieliśmy w dokumentacji, wszystkie dane wysyłane i pobierane za pośrednictwem API są z json i xml Ponieważ niektóre dane API mają różne poziomy w powrocie json, jak poziomy @attributes i @associations, wymyśliłem to pytanie.

Chodzi o to, że chciałbym uzyskać dostęp do tych danych i, w połączeniu z angularjs Chciałbym pokazać te dane. Pozwól, że pokażę ci szybki przykład tego, co próbuję osiągnąć.

Przede wszystkim JSON powrót byłby czymś takim.

{"products":{"product":[{"id":"1","id_manufacturer":"1","id_supplier":"1","id_category_default":"5","new":{},"cache_default_attribute":"1","id_default_image":"1","id_default_combination":"1","id_tax_rules_group":"1","position_in_category":"0","manufacturer_name":"Fashion Manufacturer","quantity":"0","type":"simple","id_shop_default":"1","reference":"demo_1","supplier_reference":{},"location":{},"width":"0.000000","height":"0.000000","depth":"0.000000","weight":"0.000000","quantity_discount":"0","ean13":"333456789111","isbn":{},"upc":{},"cache_is_pack":"0","cache_has_attachments":"0","is_virtual":"0","state":"1","on_sale":"0","online_only":"0","ecotax":"0.000000","minimal_quantity":"1","price":"16.510000","wholesale_price":"4.950000","unity":{},"unit_price_ratio":"0.000000","additional_shipping_cost":"0.00","customizable":"0","text_fields":"0","uploadable_files":"0","active":"1","redirect_type":"404","id_type_redirected":"0","available_for_order":"1","available_date":"0000-00-00","show_condition":"0","condition":"new","show_price":"1","indexed":"1","visibility":"both","advanced_stock_management":"0","date_add":"2017-03-16 14:36:24","date_upd":"2017-12-01 13:01:13","pack_stock_type":"3","meta_description":{"language":{"@attributes":{"id":"1"}}},"meta_keywords":{"language":{"@attributes":{"id":"1"}}},"meta_title":{"language":{"@attributes":{"id":"1"}}},"link_rewrite":{"language":"gebleekte-T-shirts-met-korte-mouwen"},"name":{"language":"Gebleekte T-shirts met Korte Mouwen"},"description":{"language":"
Fashion maakt goed ontworpen collecties sinds 2010. Het merk biedt vrouwelijke combineerbare kleding en statement dresses en heeft een pr\u00eat-\u00e0-porter collectie ontwikkeld met kledingstukken die niet in een garderobe mogen ontbreken. Het resultaat? Cool, gemakkelijk, easy, chique met jeugdige elegantie en een duidelijk herkenbare stijl. Alle prachtige kledingstukken worden met de grootste zorg gemaakt in Itali\u00eb. Fashion breidt zijn aanbod uit met accessoires zoals schoenen, hoeden, riemen!<\/p>"},"description_short":{"language":"

Gebleekt T-shirt met korte mouwen en hoge halslijn. Zacht en elastisch materiaal zorgt voor een comfortabele pasvorm. Maak het af met een strooien hoed en u bent klaar voor de zomer!<\/p>"},"available_now":{"language":"Op voorraad"},"available_later":{"language":{"@attributes":{"id":"1"}}},"associations":{"categories":{"@attributes":{"nodeType":"category","api":"categories"},"category":[{"id":"2"},{"id":"3"},{"id":"4"},{"id":"5"}]},"images":{"@attributes":{"nodeType":"image","api":"images"},"image":[{"id":"1"},{"id":"2"},{"id":"3"},{"id":"4"}]},"combinations":{"@attributes":{"nodeType":"combination","api":"combinations"},"combination":[{"id":"1"},{"id":"2"},{"id":"3"},{"id":"4"},{"id":"5"},{"id":"6"}]},"product_option_values":{"@attributes":{"nodeType":"product_option_value","api":"product_option_values"},"product_option_value":[{"id":"1"},{"id":"13"},{"id":"14"},{"id":"2"},{"id":"3"}]},"product_features":{"@attributes":{"nodeType":"product_feature","api":"product_features"},"product_feature":[{"id":"5","id_feature_value":"5"},{"id":"6","id_feature_value":"11"},{"id":"7","id_feature_value":"17"}]},"tags":{"@attributes":{"nodeType":"tag","api":"tags"}},"stock_availables":{"@attributes":{"nodeType":"stock_available","api":"stock_availables"},"stock_available":[{"id":"1","id_product_attribute":"0"},{"id":"11","id_product_attribute":"1"},{"id":"12","id_product_attribute":"2"},{"id":"13","id_product_attribute":"3"},{"id":"22","id_product_attribute":"4"},{"id":"23","id_product_attribute":"5"},{"id":"24","id_product_attribute":"6"}]},"accessories":{"@attributes":{"nodeType":"product","api":"products"}},"product_bundle":{"@attributes":{"nodeType":"product","api":"products"}}}},

Struktura została uproszczona

products {
product {
    id:
    name:
    category:
    ...
    @attributes {
      id:
      language:
      ...
    }
    @attributes {
      {"nodeType":"product_option_value","api":"product_option_values"},"product_option_value":[
        {"id":"1"},
        {"id":"11"},
        {"id":"8"}, 
        {"id":"2"},
        {"id":"3"}
        ]
      },
    }
  }
}

Używając $http.get() funkcja w Angulars Jestem w stanie pobrać dane i użyć kombinacji ng-repeat i bind, aby wyświetlić nazwy product_names. Teraz chciałbym uzyskać dostęp do wartości @attribute i tak dalej. Ale jak mógłbym uzyskać do nich dostęp? Czy jest jakiś konkretny sposób na zrobienie tego? lub czy jest to czysto wykonane poprzez dostęp do poziomu głębokości obiektu JSON?

Funkcja AngularJS dla produktów:

$http.get('config/get/getProducts.php', {cache: true}).then(function (response) {
    $scope.products = response.data.products.product
  });

Następnie w <html> Mogę po prostu użyć:

<div ng-if="product.active == 1" class="productimg col-4" ng-repeat="product in products | filter : {id_category_default: catFilter.id}: true | filter:productSearch | filter:product.name | orderBy: 'name'">
  <p ng-bind="product.name.language"></p>
</div>

AKTUALIZACJA: 01.02.2018 Po przeczytaniu i przetestowaniu niektórych komentarzy wpadłem na rozsądne rozwiązanie. Jestem w stanie uzyskać dostęp do wartości @attributes i asocjacji, ale natknąłem się na nowy problem. Zwrot, który otrzymuję dla każdego filtra, ma wiele wartości "id". Spójrz na przykład poniżej.

<div class="col-lg-3" ng-repeat="value in products">
  <p ng-bind="value.associations.categories.category"></p>
</div>

Zwroty:

[{"id":"2"},{"id":"3"},{"id":"4"},{"id":"5"}]

[{"id":"2"},{"id":"3"},{"id":"4"},{"id":"5"}]

[{"id":"2"},{"id":"3"},{"id":"4"},{"id":"7"}]

Gdzie każdy wiersz [... ..] oznacza inny produkt. Teraz muszę uzyskać te wartości, jak tylko numery, które są one tak, że mogę je porównać z odpowiadającymi im wartościami z różnych tabel. Dobry wynik to:

2, 3, 4, 5

Pytanie brzmi, w jaki sposób mógłbym osiągnąć to rozwiązanie?

Jeśli ktokolwiek interesuje się dlaczego i jak. Próbuję odzyskać option_values id's i category id's z produktów z instalacji prestashop, a wszystko to za pośrednictwem usługi internetowej prestashop.

Dodałem kolejną nagrodę za to pytanie.

Jeśli są jakieś pytania, proszę zapytać ich w komentarzach. Z góry dziękuję!


18
2017-12-18 10:58


pochodzenie


Nie widzę tutaj żadnej innej opcji. Będziesz musiał uzyskać dostęp przez poziom głębokości. Jeśli znasz strukturę JSON, możesz przeanalizować i przekształcić ją w wygodniejszą strukturę. W ten sposób będziesz musiał zrobić to tylko raz i możesz uzyskać do nich dostęp wszędzie. - Ashish
@Ashish Jak myślisz, co próbowałem zrobić? - Deathstorm


Odpowiedzi:


Jak rozumiem, chciałbyś użyć polecenia ng-repeat z zagnieżdżonymi obiektami JSON. Będziesz musiał użyć więcej niż jednego przemiennika, ponieważ pojedynczy powtarzany element może zawierać wiele własnych elementów, które chciałbyś wyświetlić.

Tak więc, o ile widzę, coś takiego powinno działać:

<div ng-if="product.active == 1" class="productimg col-4" ng-repeat="product in products | filter : {id_category_default: catFilter.id}: true | filter:productSearch | filter:product.name | orderBy: 'name'">
  <p ng-bind="product.name.language"></p>
  <table ng-repeat="cat in product.associations.categories">
    <tr ng-repeat="attr in cat.@attributes">
      <td >{{attr.nodeType}}</td>
      <td >{{attr.api}}</td>
    </tr>
  </table>
</div>

Zajrzyj tutaj: https://www.aspsnippets.com/Articles/AngularJS-Using-ng-repeat-with-Complex-Nested-JSON-objects.aspx


9
2017-12-21 09:52To miła próba, ale niestety to nie działa dla mnie. Przede wszystkim nie możesz użyć a @ symbol w powtórzeniu ng. Spróbuję tego z tym przykładem na kilka innych sposobów, tak i tak dziękuję! - Deathstorm


Myślę, że Twoim jedynym problemem jest dostęp do @attributes z notacją kropkową, jak w ten sposób product.associations.categories.@attributes

to nie jest poprawny javascript, więc zamiast tego należy użyć notacji nawiasów dla tych atrybutów.

jak na przykład:

product.associations.categories['@attributes']


7
2017-12-27 09:53

Z twojego pytania rozumiem, że problemem jest dostęp do @attributewłaściwości wewnątrz ng-repeat, znajdź poniżej przykład pokazujący @attribute wartości za pomocą ng-repeat możemy również uzyskać dostęp do właściwości obiektu za pomocą bracket notation zamiast dot notation, Czytaj więcej tutaj.

Daj mi znać, jeśli ta odpowiedź pomogła rozwiązać problem lub jeśli coś pominąłem w mojej odpowiedzi.

var app = angular.module('myapp', []);

app.controller('MainCtrl', function($scope) {
 $scope.products = [{
  "id": "1",
  "id_manufacturer": "1",
  "id_supplier": "1",
  "id_category_default": "5",
  "new": {

  },
  "cache_default_attribute": "1",
  "id_default_image": "1",
  "id_default_combination": "1",
  "id_tax_rules_group": "1",
  "position_in_category": "0",
  "manufacturer_name": "Fashion Manufacturer",
  "quantity": "0",
  "type": "simple",
  "id_shop_default": "1",
  "reference": "demo_1",
  "supplier_reference": {

  },
  "location": {

  },
  "width": "0.000000",
  "height": "0.000000",
  "depth": "0.000000",
  "weight": "0.000000",
  "quantity_discount": "0",
  "ean13": "333456789111",
  "isbn": {

  },
  "upc": {

  },
  "cache_is_pack": "0",
  "cache_has_attachments": "0",
  "is_virtual": "0",
  "state": "1",
  "on_sale": "0",
  "online_only": "0",
  "ecotax": "0.000000",
  "minimal_quantity": "1",
  "price": "16.510000",
  "wholesale_price": "4.950000",
  "unity": {

  },
  "unit_price_ratio": "0.000000",
  "additional_shipping_cost": "0.00",
  "customizable": "0",
  "text_fields": "0",
  "uploadable_files": "0",
  "active": "1",
  "redirect_type": "404",
  "id_type_redirected": "0",
  "available_for_order": "1",
  "available_date": "0000-00-00",
  "show_condition": "0",
  "condition": "new",
  "show_price": "1",
  "indexed": "1",
  "visibility": "both",
  "advanced_stock_management": "0",
  "date_add": "2017-03-16 14:36:24",
  "date_upd": "2017-12-01 13:01:13",
  "pack_stock_type": "3",
  "meta_description": {
   "language": {
    "@attributes": {
     "id": "1"
    }
   }
  },
  "meta_keywords": {
   "language": {
    "@attributes": {
     "id": "1"
    }
   }
  },
  "meta_title": {
   "language": {
    "@attributes": {
     "id": "1"
    }
   }
  },
  "link_rewrite": {
   "language": "gebleekte-T-shirts-met-korte-mouwen"
  },
  "name": {
   "language": "Gebleekte T-shirts met Korte Mouwen"
  },
  "description": {
   "language": "Fashion maakt goed ontworpen collecties sinds 2010. Het merk biedt vrouwelijke combineerbare kleding en statement dresses en heeft een pr\u00eat-\u00e0-porter collectie ontwikkeld met kledingstukken die niet in een garderobe mogen ontbreken. Het resultaat? Cool, gemakkelijk, easy, chique met jeugdige elegantie en een duidelijk herkenbare stijl. Alle prachtige kledingstukken worden met de grootste zorg gemaakt in Itali\u00eb. Fashion breidt zijn aanbod uit met accessoires zoals schoenen, hoeden, riemen!<\/p>"
  },
  "description_short": {
   "language": "Gebleekt T-shirt met korte mouwen en hoge halslijn. Zacht en elastisch materiaal zorgt voor een comfortabele pasvorm. Maak het af met een strooien hoed en u bent klaar voor de zomer!<\/p>"
  },
  "available_now": {
   "language": "Op voorraad"
  },
  "available_later": {
   "language": {
    "@attributes": {
     "id": "1"
    }
   }
  },
  "associations": {
   "categories": {
    "@attributes": {
     "nodeType": "category",
     "api": "categories"
    },
    "category": [{
      "id": "2"
     },
     {
      "id": "3"
     },
     {
      "id": "4"
     },
     {
      "id": "5"
     }
    ]
   },
   "images": {
    "@attributes": {
     "nodeType": "image",
     "api": "images"
    },
    "image": [{
      "id": "1"
     },
     {
      "id": "2"
     },
     {
      "id": "3"
     },
     {
      "id": "4"
     }
    ]
   },
   "combinations": {
    "@attributes": {
     "nodeType": "combination",
     "api": "combinations"
    },
    "combination": [{
      "id": "1"
     },
     {
      "id": "2"
     },
     {
      "id": "3"
     },
     {
      "id": "4"
     },
     {
      "id": "5"
     },
     {
      "id": "6"
     }
    ]
   },
   "product_option_values": {
    "@attributes": {
     "nodeType": "product_option_value",
     "api": "product_option_values"
    },
    "product_option_value": [{
      "id": "1"
     },
     {
      "id": "13"
     },
     {
      "id": "14"
     },
     {
      "id": "2"
     },
     {
      "id": "3"
     }
    ]
   },
   "product_features": {
    "@attributes": {
     "nodeType": "product_feature",
     "api": "product_features"
    },
    "product_feature": [{
      "id": "5",
      "id_feature_value": "5"
     },
     {
      "id": "6",
      "id_feature_value": "11"
     },
     {
      "id": "7",
      "id_feature_value": "17"
     }
    ]
   },
   "tags": {
    "@attributes": {
     "nodeType": "tag",
     "api": "tags"
    }
   },
   "stock_availables": {
    "@attributes": {
     "nodeType": "stock_available",
     "api": "stock_availables"
    },
    "stock_available": [{
      "id": "1",
      "id_product_attribute": "0"
     },
     {
      "id": "11",
      "id_product_attribute": "1"
     },
     {
      "id": "12",
      "id_product_attribute": "2"
     },
     {
      "id": "13",
      "id_product_attribute": "3"
     },
     {
      "id": "22",
      "id_product_attribute": "4"
     },
     {
      "id": "23",
      "id_product_attribute": "5"
     },
     {
      "id": "24",
      "id_product_attribute": "6"
     }
    ]
   },
   "accessories": {
    "@attributes": {
     "nodeType": "product",
     "api": "products"
    }
   },
   "product_bundle": {
    "@attributes": {
     "nodeType": "product",
     "api": "products"
    }
   }
  }
 }];
});
<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/angularjs/1.2.23/angular.min.js"></script>
<div ng-controller="MainCtrl" ng-app="myapp">
 <div ng-if="product.active == 1" class="productimg col-4" ng-repeat="product in products | filter : {id_category_default: catFilter.id}: true | filter:productSearch | filter:product.name | orderBy: 'name'">
  <p ng-bind="product.name.language"></p>
  <div ng-repeat="(key,value) in product['meta_title']['language']['@attributes']">
   Key: {{key}} , Value: {{value}}
  </div>
 </div>
</div>


5
2017-12-23 14:38

Masz wyraźnie dwie możliwości rozwiązania tych problemów:

 1. Preformatowanie obiektu odpowiedzi, tak aby wszystkie klucze w JSON były identyfikatorami zaakceptowanymi przez JS. Ale to byłaby daremna praca w twoim scenariuszu.
 2. Po drugie używa Object[fieldName] zapis zamiast Object.fieldName, ponieważ kluczem w jsonie może być również liczba. Pamiętaj, że tablica w JS jest obiektem indeksowanym.

3
2017-12-28 05:28