Pytanie Android Studio AAPT err: libpng error: Not a PNG file


Mam wyszukiwanie wszystkich możliwych dostępnych rozwiązań, ale wciąż mam do czynienia z tym samym problemem z niejasnym błędem dla mnie.

Teraz kompletny błąd to-

Błąd AAPT (Fasada dla 370671127): libpng error: Not a PNG file Błąd: Wykonanie nie powiodło się dla zadania ": app: mergeDebugResources".

Niektóre operacje na plikach nie powiodły się, zobacz logi w poszukiwaniu szczegółów

Teraz z tej linii libpng error: Nie jest plikiem PNG Faktycznie nie dostaję się tam, gdzie jest problem, ani w moich plikach graficznych, ani w czymkolwiek poza tym.

1- Przed opublikowaniem tego problemu zmieniłem wszystkie obrazy istniejące w folderach diff-2 w wymagany sposób PNG formates jak widzę jako rozwiązanie w innym poście.

Uwaga- Działa dobrze na eclipse teraz jestem importowania tego w Android Studio.

Ponieważ podczas kompilacji projektu pokazany jest tylko jeden (powyższy) błąd, więc domyślam się, że nie powinno być żadnego innego problemu. Spędziłem więcej czasu, aby rozwiązać ten problem, więc wszystkie sugestie są dla mnie mile widziane.


18
2017-12-11 07:30


pochodzenie


usuń ostatnio dodany plik png w swoim losowaniu lub mipmapie - Sathish
@Sathish teraz otrzymuję te same stare problemy, ale z niewielkimi różnicami. AAPT err (Fasada dla 1757240286): D: \ AndroidStudio \ Workspace \ VikramSingh1 \ app \ src \ main \ res \ drawable \ calendar_tile_small.png: libpng warning: iCCP: Nie rozpoznaje znanego profilu sRGB, który został poddany edycji - admaurya
czy zredagowałeś swoje png w MS paint ?, bo mam ten problem, kiedy edytowałem na MS paint. - Sathish
Nie, edytowałem wszystkie moje obrazy w Adobe Photoshopie. po edycji wszystkie powyższe błędy zostały usunięte, z wyjątkiem jednego, który mam opublikować. - admaurya
wydaje się być błędem w nowym gradle 2 alpha. nie jestem pewien, czy używasz tego. Spójrz na code.google.com/p/android/issues/... - Gillis Haasnoot


Odpowiedzi:


Problem tkwi w twoich plikach PNG. Prawdopodobnie obrazy zostały zoptymalizowane przez niektóre narzędzia optymalizacji png. Używanie narzędzi Androida AAPT narzędzie do optymalizacji obrazów podczas budowania projektu. Przyczyną tego problemu jest to AAPT narzędzie nie wie, że wstępnie przetworzono obraz.

Aby obejść to w swojej aplikacji, musisz określić opcję w gradle

  aaptOptions{
    cruncherEnabled = false
}

To jest wyłączone AAPT optymalizacja dla wszystkich twoich plików png.

Podobne pytanie zadano tutaj.


20
2018-05-19 09:02

Chociaż mogą istnieć różne przyczyny tego błędu, tj Nie można rozwiązać symbolu R

Ale W szczególności, Jeśli problem mówi Nie plik PNG

Mój przypadek

Dla mnie było to jpeg plik, który zapisałem z rozszerzeniem .png co było główną przyczyną

Rozwiązanie

usunąć że jpeg obraz z twojego res / drawable teczka

Uwaga 

zmiana nazwy jpeg na png nie oznacza, że ​​jest to png w Androidzie ... więc pozbądź się tego obrazu jpeg

odbudować..

voila .. to działa

mam nadzieję, że to pomoże :)


4
2018-03-16 14:12to niewiele pomoże, ponieważ nazwa pliku do zmiany z .jpeg na .png nie jest wymieniona w dziennikach błędów. możesz zmienić nazwę określonego pliku tylko wtedy, gdy nazwa pliku zostanie opublikowana w dzienniku błędów. a ponieważ go tam nie ma, wciąż jest problem. - AADProgramming