Pytanie Najlepszy / najszybszy sposób nauki języka Java dla doświadczonego programisty .NET / C # i C ++ [zamknięty]


Jaki jest najszybszy / najłatwiejszy sposób nauki języka Java dla doświadczonego programisty .NET / C # (więcej niż 7 lat) i C ++ (5 lat).

Kiedy mówię, aby uczyć się języka Java - mam na myśli możliwość pisania aplikacji w "sposób Java" przy użyciu biblioteki klas bazowych + w razie potrzeby przy użyciu popularnych bibliotek Java (jest wspaniale, że tak wiele z nich jest open source).

Wiem, że rozwój Java ma wiele smaków - aplikacje korporacyjne (Java EE), urządzenia mobilne (Java ME), obiekty hostowane na serwerach aplikacji (według mojej wiedzy Java ma ich dużo) - jednak w tej chwili jestem zainteresowany w ogólnym rozwoju Java - może być z pewnym naciskiem na rozwój projektów integracyjnych / przedsiębiorstw.

Zasadniczo - jestem silną, pasjonującą się technologią, dumną z tego, że jestem starszym programistą C # / C ++ z kilkunastoletnim doświadczeniem, który chce poświęcić miesiąc (może być więcej) na wieczory, aby nauczyć się efektywnie programować w środowisku Java .

Powiedziawszy, że nie mam na myśli, że przełączam się z .NET / C ++ na Javę - ale prawdopodobnie musiałbym spędzić 30% -50% mojego czasu rozwoju rozwijającego / wspierającego / dowolnegostartuSDLC w Javie.

Dziękuję Ci.


17
2017-10-20 05:59


pochodzenie
Odpowiedzi:


  1. Proponuję zacząć od Specyfikacja języka Java. Nie sądzę, że istnieje szybszy lub bardziej wszechstronny sposób na zrozumienie języka dla doświadczonego programisty.

  2. Śledzony przez Samouczek kolekcji Java.

  3. Śledzony przez java.lang.* i java.util.* klasy, interfejsy i pakiety.

Da to dobrą podstawę do nauki i zrozumienia każdej innej gałęzi Javy, gdy będzie to konieczne.


5
2017-10-20 08:43Dzięki, zacząłem już czytać lang ref - reads good. Następnie podążę za inną sugestią i przeczytam Thinking in Java oraz Effective Java books. To dobry początek podróży! - Kevin
Samouczek dotyczący kolekcji jest powiązany ze stroną specyfikacji języka, która wydaje się właściwa docs.oracle.com/javase/tutorial/collections/TOC.html - illegal-immigrant


Podejrzewam zupełnie inne podejście do czytania książek z góry. Po prostu pobierz IDE i uzyskaj kodowanie. Samouczki netbeans często bardzo szybko wprowadzają Cię w życie z różnymi technologiami.

Jeśli możesz kodować C #, nie powinieneś mieć problemu z uruchomieniem czegoś.

Gdy masz już jakiś kod i działasz, wtedy możesz wykopać podobną efektywną Javę.

Karl


6
2017-10-20 08:28

Efektywna Java powinien znajdować się na każdej półce programisty Java. Skupia się nie tyle na wydajności, ile można pomyśleć z tytułu, ale raczej na tym, jak programować idiomykę Java, która staje się subtelnie odmienna od idiomów C #.


5
2017-10-20 07:00Nie czytałem, ale FWIW, Effective Java ma ogólną średnią ocenę na Amazon (5 gwiazdek) niż książka w odpowiedzi @ Bevan, Thinking in Java (4 gwiazdki). - G-Wiz
Zauważ, że słowo "skuteczny" nie oznacza "efektywny", ale raczej "możliwość uzyskania pożądanego efektu". - Thomas Padron-McCarthy
To jest bardzo dobra książka w języku Java, ale nie jest to książka dla początkujących. Zgadzam się, że każdy programista Java powinien przeczytać tę książkę, ale początkujący będą potrzebować innej książki (lub samouczka online lub czegoś), aby nauczyć się podstaw. - Thomas Padron-McCarthy
Cóż, może, jeśli jesteś początkujący, ale nie powiedziałbym, że jesteś początkującym, jeśli programujesz C # od dekady. Chociaż istnieją ważne różnice, to nie jest tak, że przeskakujesz z QBASIC do Haskell. - gustafc
Użyłem pierwszego wydania tej książki, aby przejść z języka C ++ na język Java około 7 lub 8 lat temu. Struktura Java jest bardzo łatwa, a kompilator powie, czy jest ona zła. Biblioteka standardowa jest bardzo łatwa dzięki internetowemu javadoc. Programowanie jest łatwe, jeśli masz kilka lat doświadczenia. Najtrudniejszą częścią jest programowanie w czystym stylu, który działa z językiem (a nie przeciwko niemu), ta książka dokładnie to obejmuje. Ta książka i praktyka są drogą do zrobienia. - iain


Być może jednym z najlepszych sposobów byłoby uzyskanie kopii Bruce Eckela Myślenie w Javie.

O wiele więcej, niż po prostu przyswojenie składni języka, ta książka wychodzi na dalszy plan - jak mówi tytuł: "Jak to zrobić myśleć w Javie ", dzięki czemu można napisać czysty kod Java, a nie kod C # (lub C ++) przy użyciu składni Java.


3
2017-10-20 06:03

Mówię tylko o tworzeniu aplikacji internetowych w Javie: myślę, że będzie to podobne do tego, jak mogłeś to zrobić w języku C # przy użyciu ASP.NET, z wyjątkiem tego, że nie masz graficznego przeciągania i upuszczania kreacji GUI za pomocą wizualnego studio. Podstawowe pojęcia są prawie takie same.

Jeśli chodzi o biblioteki, istnieje milion i jeden w java, i tylko czas pomoże z nimi. Ale pomoże to w poznaniu najpowszechniejszych, takich jak Apache commons, kolekcje google, wiosna, hibernować. Może pomóc Ci zacząć, jeśli zaczniesz od czegoś podobnego Appfuse, która jest pełną aplikacją internetową RAD, która łączy wszystkie powyższe wspólne frameworki.

Po stronie narzędzi do budowania są Mrówka i maven jako główni gracze. Wolę mrówkę od mavenów osobiście.


0
2017-10-20 06:08

Uporządkowana lista:

  1. Myślenie w Javie;
  2. Core Java, Volume II;
  3. Odniesienie do wiosny;

0
2017-10-20 08:25