Pytanie Zgoda na wprowadzenie Marshmallow


Próbuję dodać obsługę Androida 6.0 w mojej istniejącej aplikacji na Androida. używałem SYNCADAPTER do synchronizowania danych. działa poprawnie aż do interfejsu API 22. ale w 23 (ANDROID 6.0) usunięto uprawnienia grupy AUTHENTICATE_ACCOUNTS.

Znalazłem próbkę jak uzyskać zezwolenie na działanie w czasie, Próbowałem to samo z AUTHENTICATE_ACCOUNTS ale to nie działa.

Znalazłem też jeden odpowiedź, Czy istnieje jakakolwiek sztuczka do wykorzystania AUTHENTICATE_ACCOUNTS tak samo jak ta odpowiedź?

znalazłem usuniętą listę uprawnień tutaj. więc jeśli moja aplikacja korzysta z tego uprawnienia, które jest na liście. w takim przypadku jakakolwiek aplikacja działa w systemie Android M (6.0)?


17
2017-09-16 06:44


pochodzenie


"usunięto uprawnienia grupy AUTHENTICATE_ACCOUNTS" - jakie konkretne części zestawu SDK systemu Android używasz AUTHENTICATE_ACCOUNTS? Sprawdź bieżące JavaDocs, ponieważ możesz nie potrzebować tego uprawnienia na poziomie API 23. - CommonsWare
@CommonsWare: użyłem SyncAdapter do pobierania danych z backendu, dlatego potrzebuję tego uprawnienia. nie widzę żadnego problemu, moja aplikacja działa doskonale w wersji 6.0. ale próbuję zaimplementować model uprawnień dla wersji 6.0. więc czy nie jest konieczne uzyskanie uprawnień AUTHENTICATE_ACCOUNTS od użytkownika w wersji 6.0? - Amit Vaghela
Wypróbuj to może być praca stackoverflow.com/a/41221852/5488468 - Bipin Bharti


Odpowiedzi:


Nie ma już potrzeby AUTHENTICATE_ACCOUNTS na Androidzie 6.0.

możesz użyć android:maxSdkVersion="22" na Twoim wykorzystuje-uprawnienia element do zaprzestania żądania od wersji 6.0.

Jak wspomniano w komentarzu przez CommonsWare Sir i ten blog pomógł zrozumieć więcej na ten temat.


5
2018-04-28 06:51

AUTHENTICATE_ACCOUNTS to uprawnienie już nie istnieje, jak powiedział kierownik projektu google.

 Problem 2592: Żądanie uprawnień uprawnień AUTHENTICATE_ACCOUNTS do: "Zezwól aplikacji na wykonanie nieznanego działania"

Będziemy musieli poczekać na przyszłą wersję podglądu, aby to wykonać, ponieważ klucz M zmiany 2 "zmienia się"   section states: "Przeniesiono niektóre konta i uprawnienia tożsamości   Grupa uprawnień KONTAKTY i inne są usuwane lub przyznawane na podstawie   typ konta. W szczególności, android.permission.USE_CREDENTIALS,   android.permission.MANAGE_ACCOUNTS, i   Android.permission.AUTHENTICATE_ACCOUNTS są rozgrupowane w oczekiwaniu na dalsze   zmiany w późniejszym wydaniu. "    http://developer.android.com/preview/support.html


0
2017-12-11 09:42