Pytanie Warunkowa widoczność i przerwy na strony z usługami raportowania SQL Server 2005


Wiem, że jest błąd z warunkową widocznością i łamaniem stron z SQL 2005, ale zastanawiam się, czy ktoś wymyślił jakieś obejście.

Mam tabelę, która ma warunkowe wyrażenie widoczności i potrzebuję podział strony na końcu tabeli.

  • Jeśli ustawię właściwość PageBreakAtEnd na true. Jest ignorowany bez względu na wszystko. Usuń warunek widoczności i działa.
  • Jeśli umieszczę tabelę wewnątrz prostokąta z warunkową widocznością na stole i podział strony na stole. Ten sam wynik. Właściwość podziału strony jest ignorowana.
  • Jeśli ustawię prostokąt z właściwością PageBreakAtEnd i tabelą ze stanem widoczności, nadal otrzymam podział strony, nawet jeśli tabela nie zostanie wyświetlona.

Jakieś inne pomysły na wypróbowanie? Jestem prawie w punkcie, w którym potrzebuję osobnego raportu, a nie warunkowej widoczności :(

Edycja: @Josh: To ma te same problemy. Jeśli druga tabela ma warunkową widoczność, to nie działa. Jeśli nie ma wyrażenia widoczności, wtedy strona jest cały czas przerywana.

@Erick: Naprawdę chciałem, żeby to była odpowiedź, ale niestety to nie działa. Gdy wyrażenie widoczności ma wartość "ukryta", istnieje duża luka, w której znajdują się prostokąty (z którymi mogę żyć), a gdy oceniany jako widoczny, zerwanie strony nadal nie działa.


16
2017-08-12 03:46


pochodzenie
Odpowiedzi:


Umieść dwa prostokąty, jeden w drugim.
Umieść stolik wewnątrz wewnętrznego prostokąta i ustaw go tak, aby był zawsze widoczny.
Ustaw łamanie strony prostokąta na Wstaw po prostokącie.
Ustaw widoczność zewnętrznego prostokąta, aby użyć wyrażenia warunkowego.

Podział strony i warunkowa widoczność są teraz oddzielone, a podział strony wewnętrznej prostokąta nie zostanie przetworzony, jeśli nie jest widoczny, ale będzie widoczny, jeśli jest widoczny.

Edytować: Po wypróbowaniu tego nie działało na karcie Podgląd w programie Visual Studio, ale działało ono w podglądzie wydruku i po wyeksportowaniu raportu do pliku PDF.


10
2017-08-15 14:22Twoje rozwiązanie zadziałało dla mnie z jedną uwagą: Wygląda na to, że usługi raportowania zmieniają wynik wyrażenia. Więc jeśli wyrażenie zwraca wartość true, ukrywa prostokąt i gdy zwraca wartość false, niż pokazuje. - Maarten Kieft


Cześć To jest Bala samsnai, Ja też doszłam do tego samego rodzaju błędu.

Zmyliłem to bez użycia Rectangle.

Zamiast podawać wyrażenie do kompletnego (cały stół)

wybierz jeden wiersz na tej karcie, podaj wyrażenie widoczności. tak jak to powtórzyć dla wszystkich wierszy (takich jak nagłówek, szczegółowe, stopka) i podać wyrazisty wyraz.

Dzięki temu możemy pracować zarówno na Visibilty jak i Paggingu naraz

Bala samsani


2
2017-07-20 06:30

Użyj prostokąta, który ma ustawioną widoczność warunkową, i pustej tabeli wewnątrz tego prostokąta, który ma włączone ustawienie "wstaw podział strony przed".


1
2017-09-21 06:49

Dodaj drugi (pusty) stół zaraz po pierwszym. Podział strony po tym.


0
2017-08-12 04:04

Próbowałem rozwiązania Bala Samsnai i działa. Wyjaśnię więcej później. Rozwiązanie Erik B dla dwóch prostokątów zadziałało, gdy uderzyłem w przeszkodę, że nie mogę zagnieździć stołu w rzędzie szczegółów innego stołu. To była pułapka.

Poszedłem za rozwiązaniem Bali z moim raportem, który zawiera tylko jedną tabelę i dwie grupy w tabeli. Zamiast przyjmowania i stosowania wyrażenia w celu kontrolowania widoczności grup, zostawiłem to jako widoczne i zastosowałem wyrażenie warunkowe widoczności do ukrytej właściwości każdego wiersza. Kliknij prawym przyciskiem myszy uchwyt wiersza po lewej stronie, a pojawi się okno właściwości po prawej lub lewej stronie (zwykle jako zakładka obok Eksploratora rozwiązań). W grupie Widoczność zobaczysz właściwość o nazwie "Ukryte", która będzie miała domyślną wartość FALSE. kliknij na wartość i na liście rozwijanej pierwsza opcja jest wyrażeniem. Viola i możesz ustawić warunek, gdy rząd jest ukryty. To działało dla mnie jak urok.

Mam nadzieję, że to pomoże innym. W moim przypadku nie musiałem pokazywać sekcji szczegółów, gdy niektóre z wartości mają wartość 0.


0
2018-01-06 12:20Pominąłem kilka cennych obserwacji. Postępując zgodnie z metodą Bala, twój eksport raportu SSRS 2005 do Excela działa dobrze. Jeśli masz raport o 6 stronach, zobaczysz sześć arkuszy w skoroszycie programu Excel.


Przez kilka godzin borykałem się z tym problemem, dopóki nie odkryłem, że mój układ ma być szeroki aby zmieścić się na wydruku (A4). Użyłem dodatkowej szerokości do komentowania różnych pól w polach tekstowych z Hidden = false, w wyniku czego wygenerowano dwa razy więcej stron niż potrzeba do wyświetlenia białych znaków.

Więc możesz również sprawdzić szerokość strony.


0
2018-06-21 06:30

Jedną z rzeczy, którą zauważyłem, są różnice między raportami, mimo że korzystałem z tego samego raportu jako "szablonu" w różnych czasach w SSRS2005. Mam na myśli to, że jeśli otworzysz raport, z którym masz problemy w edytorze programisty (powiedzmy UltraEdit) i przejrzysz plik RDL, możesz zauważyć niewielkie różnice w szerokości i wysokości strony. Zauważyłem to i dostosowałem raport, z którym miałem problemy, do prawidłowej szerokości oczekiwanego papieru, a raport został wydrukowany idealnie zarówno w formacie PDF, jak i na drukarce oraz w podglądzie wydruku. Tylko myśl.


0