Pytanie Kod kreskowy Aztec kontra QR-Code


Próbuję opracować aplikację, która będzie korzystała z biletów, dając użytkownikowi możliwość sprawdzenia poprawności. Zastanawiam się, dlaczego powinienem wybrać kod kreskowy Aztec, ponieważ wiele firm już je wybrało zamiast QR-Codes. Jakie są zalety kodów kreskowych Aztec?

Mam dobre porównanie, które do tej pory znalazłem: http://www.tec-it.com/en/support/knowbase/barcode-overview/2d-barcodes/Default.aspx

i tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Aztec_Code  w sekcji Użycie widać, że jest używana dość często.


14
2018-01-09 09:43


pochodzenie
Odpowiedzi:


Chociaż kody Aztec są bardziej kompaktowe i przestrajalne, brak jest wsparcia dla nich wśród otwartego, niezastrzeżonego oprogramowania. Wciąż będę używać kodów QR, które mają bardzo dojrzałą obsługę oprogramowania na wielu różnych platformach.

Jeśli masz za mało miejsca i nie zależy ci na tym, aby użytkownicy mogli czytać lub generować kody za pomocą własnego oprogramowania lub na wielu różnych urządzeniach, to Aztec byłby lepszym wyborem. Kody Aztec nie wymagają marginesu otoczenia, pozwalają na bardzo precyzyjny poziom korekcji błędów i mają ściślejsze kodowanie zoptymalizowane dla szerszego zakresu tekstów wiadomości.

Na przykład kodek Azteków ma tryb wyspecjalizowany do kodowania małych liter, więc może zakodować większość odpowiedzi na pytanie za pomocą tylko 5 bitów na znak. Kodek QR jest zoptymalizowany tylko dla wielkich adresów URL i musi przechowywać małe litery jako pełne 8-bitowe dane binarne. Kod QR zawierający ten tekst musiałby zakodować około 160% więcej danych niż kod Azteków - a także potrzebuje przestrzeni marginesowej.

Kody QR wymagają więcej miejsca niż kody Aztec, ale mają swobodnie dostępne oprogramowanie, które je obsługuje.

Kody Azteków mogą przechowywać więcej informacji, ale istnieje słaba bezpłatna obsługa. Mogą być trudniejsze do odczytania i generować wydajnie, właśnie teraz.

Na telefonie z Androidem aplikacja "Barcode Scanner" skanuje kod Aztec po dłuższym opóźnieniu niż kod QR, a użytkownik musi ręcznie włączyć skanowanie kodu Azteków w preferencjach aplikacji.

Podobnie darmowy pakiet generatorów kodów kreskowych "zint" będzie generował kody Aztec, ale ma garść błędów i nie w pełni wykorzystuje kodek, aby zoptymalizować ich rozmiar tak mały, jak to tylko możliwe. Z drugiej strony, generowanie kodów QR jest kuloodporne.


24
2017-07-29 21:45