Pytanie Rozpoczęcie pracy z Eclipse RCP [zamknięte]


Niedługo zacznę korzystać z aplikacji Eclipse RCP dla mojego obecnego pracodawcy.
Jakie są twoje doświadczenia z tą platformą? Jakie są zalety, jakie są minusy, jakie są zastrzeżenia, których powinienem być świadomy?
Ponadto, jakie materiały do ​​czytania (książki, tutoriale) możesz polecić? Większość tutoriali znalezionych w Internecie jest nieaktualna, czy są jakieś dobre, które są bardziej aktualne?
Zacząłem czytać Platforma klienta Eclipse Rich: projektowanie, kodowanie i pakowanie aplikacji Java (TM) ale ponieważ jest to również nieaktualne, na samym początku utknąłem na samym początku, a książka wydaje się być raczej zbiorem przepisów na zrobienie czegoś niż prawdziwą książką na ten temat (nie wyjaśnia to podstawowych pojęć dobrze).
Co więc możesz mi powiedzieć o dobrych stronach i złych stronach tworzenia aplikacji z Eclipse RCP i jakie są twoje rekomendacje dotyczące czytania?


14
2017-11-23 12:32


pochodzenie
Odpowiedzi:


Eclipse RCP nie jest tak proste, jak to ujęli ludzie. Jest to zasadniczo pisanie wtyczki Eclipse i musisz nauczyć się zupełnie nowego sposobu działania JFace / Eclipse.

Przewodnik programisty Java dla Eclipse http://ecx.images-amazon.com/images/I/516xVSvxNSL._SL500_AA240_.jpg


14
2017-11-23 12:58Łącze java2s jest bardzo pomocne czas i czas, ponieważ pomaga owijać myśli wokół rzeczy związanych z SWT i RCP. Może ja też sugeruję tomsondev.bestsolution.at/2009/06/06/...  jeśli zaczniesz patrzeć na EMF - PSU_Kardi


Jest wiele dobrych referencji online zawartych na stronie zasobów Eclipse i na Wiki Eclipse. W Eclipse Live jest też sporo dobrego materiału http://live.eclipse.org/ w formie samouczków i innych prezentacji, z których niektóre pochodzą z konferencji eclipsecon.

Polecam zaczynać od najnowszych wpisów dla każdego z tych zasobów, ponieważ RCP jest teraz znacznie łatwiejsze niż kilka lat temu.

Niektóre rzeczy do wypróbowania: 1) Korzystaj z platformy poleceń platformy, a nie ze starszej struktury działań, która była podstawą przykładowych programów RCP. 2) Użyj zadania farmy danych, aby uprościć okablowanie UI. 3) Jeśli korzystasz z aplikacji opartej na formularzach, sprawdź interfejs API formularzy interfejsu użytkownika, który zapewnia dobry sposób kontrolowania stylu formularzy (i dodaje nowe elementy, takie jak zwijane sekcje). 4) Spójrz na EMF, aby zbudować swój model danych - databinding obsługuje teraz EMF bezpośrednio.


4
2017-10-03 00:39

Dobra strona: opanowanie całego API i jego wymagań jest naprawdę trudne, ale na pewno się opłaca później, gdy zauważysz, że Twój kod staje się lepiej skonstruowany i łatwiejszy w utrzymaniu. Jednym z powodów jest to, że jesteś zmuszony przestrzegać wszystkich najlepszych praktyk dotyczących tworzenia bogatych i złożonych aplikacji komputerowych.

Zła strona: dość łatwo przerobić aplikację, więc bądź ostrożny.

Wierzę, że książka, o której wspomniałeś, jest najlepsza, o ile jest tam większość fundacji. Moja rada po przeczytaniu tej książki polega na tym, aby pobrać (jeszcze lepiej, skonfigurować przeglądarkę repozytorium CVS) Eclipse i powiązanych z nim kodu źródłowego projektów z CVS i użyć go jako wskazówki, jak rozwiązywać określone problemy. Oprócz prób i błędów jest to najlepszy sposób na poznanie sposobu implementacji złożonych aplikacji "Eclipse RCP". Jednym ze sposobów wykorzystania i uczenia się z tego ogromnego przykładu (i większość czasu dobrze napisanego) kodu źródłowego jest myślenie o konkretnej funkcjonalności w Eclipse IDE lub jego podprojektach, które robią coś podobnego do tego, co chcesz zaimplementować i zacząć wyglądać pod kodem źródłowym.


3
2017-11-23 13:57... i po zidentyfikowaniu odpowiednich funkcji w IDE Eclipse, użyj Szpiegu Plug-in (w systemie Windows: Alt + Shift + F1 lub Alt + Shift + F2, aby sprawdzić element menu), aby dowiedzieć się, gdzie szukać. - Woody Zenfell III


Oto dwa zasoby online, których użyłem do pomocy w nauce różnych rzeczy:

http://www.vogella.de/eclipse.html
http://www.eclipse-tips.com/tutorials


2
2018-05-11 15:25Dzięki za udostępnienie, niestety drugi link to strona 404 teraz. :( - kenshinji


Przyczynianie się do Eclipse jest dobrym wprowadzeniem do sposobu zaćmienia. Mimo że jest technologicznie nieco przestarzały, zapewnia przegląd zasad rozwoju i podstawowych koncepcji platformy Eclipse.


1
2018-05-19 07:29Rzeczywiście niektóre szczegóły są nieaktualne, ale Przyczynianie się do Eclipse nie jest właściwym źródłem, jeśli mimo to szukasz szczegółów. Zamiast tego oferuje rzadki, cenny wgląd w "dlaczego" i "jak" na dużym poziomie. Okazało się, że to ogólny plan, którego mi brakowało, gdy po raz pierwszy spróbowałem zacząć w tym świecie Eclipse. - Woody Zenfell III


Przewodnik programisty w Przewodniku dla programistów wtyczek platformy Eclipse (w pomocy F1 Eclipse i na stronie http://help.eclipse.org/helios/index.jsp?nav=/2_0 dla 3.6, prąd zwolnienia przy tym pisaniu) ma wiele użytecznych informacji ogólnych o tym, jak poszczególne podsystemy działają i pasują do siebie.

To źródło może wydawać się oczywiste, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​informacje są zaskakująco trudne do znalezienia. (Dla mnie zawsze wydaje się, że Google pojawia się posty i repostings wątków grupy dyskusyjnej lub forum lub (ogólnie przydatne i dobrze napisane, ale datowane) artykuły Eclipse Corner od 2002 roku.)


0
2017-10-19 14:05

Spróbuj przeczytać książkę: "EclipseRCP Rich Client Platform - projektowanie, kodowanie i pakowanie aplikacji Java Addison Wesley"


0
2018-04-26 01:13