Pytanie Jak mogę dodać obiekty bazy danych SQL Server do TFS?


Obecnie nie mamy obiektów SQL Server w żadnej formie kontroli źródła. Niedawno zainstalowaliśmy TFS 2008 i chciałbym, aby nasz kod serwera SQL został dodany. Myślę, że mógłbym skryptować całą bazę danych i tworzyć pliki skryptów dla każdego obiektu, ale mam nadzieję, że istnieje sposób wskazania bazy danych w systemie SSMS i utworzenia projektu, który można dodać do TFS lub coś podobnego. Zasadniczo szukam najprostszego sposobu przejścia z punktu A do punktu B. Zainstalowałem dostawcę MSSCCI TFS i widzę TFS w opcjach dostawcy kontroli źródła w systemie SSMS. Instancja serwera SQL to SS2005.


14
2017-10-09 15:56


pochodzenie
Odpowiedzi:


Jeśli masz licencję programisty dla programistów na wersję graficzną, możesz pobrać wydanie bazy danych. Ma typ projektu, który może przynieść twoje tabele, sprocs, triggery, itp. Pod kontrolą źródła i sprawdzić go w TFS.

aktualizacja:
Redgate ma produkt o nazwie Kontrola źródła SQL. Który wiąże się z kilkoma systemami kontroli źródła, takimi jak TFS, SVN itp.


14
2017-10-09 16:02Jeśli masz pakiet zespołów, już to zainstalowałeś. Sprawdź ten link w scaleniu Edycja / Edycja bazy danych msdn.microsoft.com/en-us/vsts2008/products/cc990295.aspx - NotMe
Projekty baz danych mają ograniczenia, które przyjdą Ci do głowy, jeśli schemat będzie nieco skomplikowany. - Ant Swift
@Anthony: Zgadzam się. Używamy ich wyłącznie do kontroli wersji w bazie danych. Co jakiś czas ponownie zsynchronizujemy projekt bazy danych z rzeczywistym serwerem programistycznym i ponownie przejdziemy do TFS. Na marginesie, Red-Gate od tego czasu wychodzi z produktem o nazwie SQL Source Control, który wydaje się być całkiem dobrą opcją. - NotMe


Możesz także wypróbować wersję ApexSQL, dodatek SSMS do wersjonowania baz danych i obiektów db bezpośrednio w SSMS.

Jesteśmy w trakcie ciągłego doskonalenia, a także możesz zobaczyć naszą mapę drogową dla przyszłych ulepszeń w tym artykule: Przeprojektowanie wersji ApexSQL - Mapa drogowa

Zastrzeżenie: Pracuję dla ApexSQL

Mam nadzieję że to pomoże


3
2017-07-29 19:02

Myślę, że generowanie własnych skryptów to najlepszy sposób na zrobienie tego, jak opisano w tej znakomitej serii artykułów:

http://odetocode.com/Blogs/scott/archive/2008/01/31/11710.aspx


2
2017-10-09 16:04

Używam Zadania -> Generuj skrypty w SSMS, aby utworzyć skrypt SQL, który przechowuję w moim projekcie. Jeśli to zrobisz, upewnij się, że wybierasz opcje, które obejmują takie czynniki, jak wyzwalacze i indeksy. Zazwyczaj ignoruję rozszerzone właściwości w generowaniu skryptów, aby uczynić je bardziej zwartymi.


2
2017-10-09 16:04

Najprostszy sposób to zrobić z Quest Toad dla SQL Server. Disclaimer - Pracuję dla Quest, hahaha. W każdym razie, Ropucha integruje się z TFS, dzięki czemu można sprawdzić obiekty i wyjścia z kontroli źródła. Nie musisz się kłopotać najpierw skryptowaniem obiektów. Jeśli chcesz się z nim bawić, pobierz najnowszą wersję beta za darmo, a na tej stronie jest aktywna społeczność użytkowników, w której możesz zadawać pytania.

Ropucha dla SQL Server


2
2017-10-19 01:15

Prawdopodobnie potrzebujesz programu Visual Studio Team System for Database Professionals, aby zrobić to, co chcesz.

Korzystam ze standardowego projektu bazy danych i utrzymuję po trzy skrypty na bazę danych: jedną dla schematu, jedną dla przechowywanych procedur i jedną dla populacji danych.


1
2017-10-09 16:02