Pytanie błąd github przy tworzeniu wydania: nie można utworzyć znacznika, nie udało się przechwycić pre-receive


W żadnym wypadku nie jestem wyrafinowanym użytkownikiem Githuba. Nauczyłem się minimalnej liczby poleceń potrzebnych do dodania, zatwierdzenia i przekazania mojego kodu projektu do publicznego repozytorium github.com. Do tej pory działało całkiem dobrze ... do dzisiaj, kiedy próbowałem stworzyć nowe wydanie (moje trzecie).

Z jakiegoś powodu, kiedy próbuję opublikować moje nowe wydanie, otrzymuję wiadomość

Nie można utworzyć tagu. Haczyki wstępnego odbioru nie powiodły się.

Nigdy wcześniej nie widziałem tej wiadomości.

Próbowałem różnych nazw znaczników; Próbowałem wylogować się i ponownie zalogować; Próbowałem pre-tagging na mojej lokalnej kopii dysku repo; Pchałem i ciągnąłem (oba końce są aktualne). To o wyczerpaniu mojego repertuaru rzeczy, aby spróbować :-(

Jako względny n00b uważam, że ta wiadomość jest niesamowicie nieprzejrzysta (wzdycha). Próbowałem googlować, ale szybko przyszło mi do głowy - większość trafień, które znalazłem, to dyskusje o ludziach, którzy zakładają własne sieciowe repozyty i instalują lub ulepszają własne niestandardowe "pre-receive hooks", podczas gdy ja jestem po prostu głupi użytkownik github.com pozornie zmagający się z wszelkimi "wstępnie odebranymi hakami", które zainstalowali (?). Jeśli ktokolwiek może wskazać mi właściwy kierunek, będę wdzięczny.


14
2017-10-22 23:46


pochodzenie
Odpowiedzi:


Upewnij się, że wybierasz wersja tagu w menu rozwijanym. Formularz GitHub będzie pozwól ci się przesłać kiedy to pole jest pusty, ale zawsze wyświetli wspomniany komunikat o błędzie. (Nie potrzebujesz prefiksu "v".).

Najnowsza wersja Github sprawia, że ​​jest to bardziej tajemnicze dzięki menu rozwijanym zatytułowanemu "Tag: Choose or Create", które ukrywa fakt, że to pole jest wymagane, ale nie jest ustawione.

Najnowsza forma Github GitHub Form 2

Starsza forma Github GitHub Form 


23
2018-02-06 12:30

W kontekście GitHub widziałem to komunikat o błędzie w tym wydaniu

Może to być problem z konwencją nazewnictwa tagów.
The Dokumentacja wydania GitHub poleca (wymusza?) tag następujący po semantyczne wersjonowanie Schemat nazewnictwa: vX.Y.Z.

Tak jak pokazano tutaj, spróbuj vx.y.z.


0
2017-10-23 04:58Po prostu wypróbowałem nazwę znacznika v1.2.0 z tym samym wynikiem. Czy ma znaczenie, w jaki sposób pliki zostały oznaczone przed zostały przesłane na Github? Nie jestem do końca jasny na temat charakteru tagu "release" w porównaniu z innymi tagami, które mogły zostać zastosowane między wersjami. - De Clarke
Tak, tag musi zostać utworzony jako pierwszy, przed przesłaniem wersji. Sprawdź, czy w twoim repozytorium GitHub zadeklarowano webhook. - VonC