Pytanie Jak wyeksportować wszystkie style kodu Intellij do pliku .editorconfig?


Próbuję mieć standardowy styl kodu dla mojego projektu i znalazłem http://editorconfig.org/, to jest standard dla tego. Bardzo mi się podoba, a Intellij to obsługuje (używamy Intellij).

Ale dużo czytałem i nie znalazłem sposobu, w jaki mogę wyeksportować wszystkie style kodu Intellij do pliku .editorconfig. Mogę je wyeksportować do pliku XML, który jest tylko dla Intellij.

Czy istnieje strona internetowa, na której mogę odczytać WSZYSTKIE właściwości specyficzne dla domeny editorconfig dla Javy? w editorithfig github wiki mają tylko kilka.


14
2018-03-10 12:02


pochodzenie


Popraw mnie, jeśli się mylę (jestem właściwie nowy dla .editorconfig), ale nie sądzę, że istnieją jeszcze właściwości specyficzne dla domeny dla .editorconfig? Możesz dodać dopasowanie do wzorca, jeśli chcesz, aby pliki Java były konfigurowane inaczej, ale rzeczywista liczba rzeczy, które możesz skonfigurować, jest niewielka w zależności od ich wiki. Pokazuje tylko idee dotyczące właściwości specyficznych dla domeny. - Pytry


Odpowiedzi:


Przejdź do "Plik-> Ustawienia-> Edytor-> Styl kodu". W dolnej części prawego panelu znajduje się sekcja Opcje edytora konfiguracji, która zawiera teraz przycisk "Eksportuj". Spowoduje to eksportowanie tylko opcji formatowania dostępnych w specyfikacji Edytora konfiguracji.

Aby dołączyć zaawansowane opcje z IDEA, będziesz musiał zapisać specyficzne pliki IntelliJ w projekcie.

Jeśli chcesz to zrobić bez zapisywania całego folderu ".idea" i plików "* .iml", możesz również wyeksportować konfigurację IDEA do pliku xml i zapisać w miejscu, w którym każdy może się do niej dostać.

  1. W "Plik-> Ustawienia-> Edytor-> Styl kodu". U góry prawego panelu pojawi się pole "Scheme" z listą opcji.
  2. Obok listy rozwijanej znajduje się obraz koła zębatego / koła zębatego, który zostanie rozwinięty i nadany niektóre opcje w zależności od wybranego schematu.
  3. Dwie potrzebne opcje to opcja "Eksportuj ..." i "Schemat importu" opcje, które robią to, co sugerują ich imiona.

Wcześniej na stackoverflow ...

Eksportowanie do pliku .editorconfig nie jest obsługiwane od 2016-07-12. Obecny plan zakłada obsługę tej funkcji, począwszy od wersji IntelliJ / WebStorm 2016.3, która ma się ukazać "późną jesienią".

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z biletem YouTrack dla tego żądania funkcji (WEB-15687).

https://youtrack.jetbrains.com/issue/WEB-15687

Edycja: 2016-08-19

Oto kilka aktualnych informacji na temat EAP. Zgodnie z biletem ta funkcja powinna być dostępna (nie została jeszcze wypróbowana).

https://confluence.jetbrains.com/plugins/servlet/mobile#content/view/78841064

Lub po prostu google "IntelliJ EAP 2016.3"

Edycja: 2016-09-21

Przetestowałem to w EAP i jego działaniu. Pamiętaj, że nie ma potwierdzenia ani innego wskazania, że ​​plik został pomyślnie utworzony.

Byłem w stanie zainstalować EAP obok mojej normalnej wersji, użyć EAP do utworzenia pliku, a następnie użyć pliku w oficjalnej wersji.

Edycja: 2016-12-21

IntelliJ IDEA 2016.3 Zbuduj # IU-163.7743.44, zbudowany 17 listopada 2016 r

Ta wersja ma ostateczną wersję wydania dla eksportu właściwości .editorConfig.


20
2017-07-12 15:22dzięki!! dobrze wiedzieć :) - edwise


Nie myśl, że IntelliJ zrobi to za Ciebie.

Prawdopodobnie będziesz musiał wyeksportować style kodu IntelliJ jako "plik XML stylu kodu", a następnie ręcznie przeanalizować go w pliku EditorConfig. Lub znajdź parser w Internecie.

Aby wyeksportować wszystkie style kodu z IntelliJ:

  1. Hit "Ctrl + Alt + S".
  2. Edytor> Styl kodu.
  3. Kliknij przycisk "Zarządzaj" obok miejsca, w którym IntelliJ określa Twój Schemat.
  4. Eksportuj> Eksportuj jako plik XML stylu kodu.

HTH


3
2018-03-10 12:17Dzięki, już to wiem. Nie wiem jak je przeanalizować :( Myślę, że właściwości editorconfig to tylko kilka i nie ma wszystkich możliwości stylów kodu Intellij :( - edwise
Najprawdopodobniej. Myślę, że "wsparcie" dla EditorConfig, które zapewnia IntelliJ, jest po prostu: Jeśli umieścisz pliki .editorconfig w projekcie, będą działać (tak długo, jak masz to włączone). - Harmelodic
Tak, to działa, ale to jest problem ... właściwości są bardzo proste. - edwise
Dlaczego nie możesz edytować i używać stylów kodu IntelliJ? Jaka jest zaleta korzystania z EditorConfig w twoim przypadku? - Harmelodic
Ponieważ editorconfig działa tylko z plikiem .editorconfig. Programiści nie muszą importować stylów kodu, wybierać ich itp. Można dodać .editorconfig do repozytorium (na przykład git) i ... to wszystko! Intellij 14 i wyżej obsługuje jego, bez żadnej konfiguracji. Jeśli chcesz zmienić jakiś styl, zrób to w pliku, naciśnij i gotowe. Gdy inni deweloperzy wykonają polecenie, automatycznie wykorzystają nowe style kodu. - edwise