Pytanie SSL z domeną niestandardową Google App Engine


Czy ktokolwiek wie, czy w najbliższym czasie będzie możliwe skonfigurowanie SSL dla niestandardowej domeny bez konta Aplikacji Google bezpośrednio z konsoli programistów Google Cloud? Rejestracja na kolejne konto Google jest granicząca z doprowadzeniem mnie do szaleństwa.

Skonfigurowałem domenę niestandardową za pośrednictwem konsoli Google Cloud Developers dla mojego projektu aplikacji, która służy jako nagi URL ... nie ma problemu.

Następnie próbowałem skonfigurować konto aplikacji Google na istniejącym koncie powiązanym z moim projektem Google App Engine jako właściciel, ale to się nie podobało. Tak więc ustawiłem nowy (usunięty teraz) i ponownie zweryfikowałem domenę niestandardową, która następnie zatrzymała obsługę domeny niestandardowej. Następnie usunąłem konto aplikacji Google i zacząłem ponownie wyświetlać domenę niestandardową. Nie mam pojęcia, dlaczego, co i jak ...

Kupiłem certyfikat SSL z Comodo, jeszcze nie aktywowany, a wszystko, co chcę zrobić, to skonfigurować bez przepłacania emocjonalnego, mam dość tych z kodowania! I, tak, przeczytaj dokumenty, ale wiesz, oni ssą! Przykład "idiotów krok po kroku" byłby świetny!

Czy ktoś ma przewodnik inny niż google doc na temat konfiguracji SSL dla niestandardowej domeny, w tym aktywacji certyfikatu SSL itp. Itp.

Dziękuję wszystkim


13
2017-08-14 15:52


pochodzenie
Odpowiedzi:


Ok, odkryłem, że Google przenosi konfigurację SSL do konsoli chmurowej programistów pod koniec sierpnia 2015 roku. Tak więc poczekam do tego czasu, aby zobaczyć, jak wygląda ten proces, a następnie zdecydować się na niego, lub może skorzystać z Cloudflare lub niektórych inna alternatywa, jeśli taka istnieje.


4
2017-08-15 05:56Opóźniali się na około 3 - 4 miesiące, a teraz 1 września czekam, aby anulować moje konto Google Apps, ponieważ jest to tylko marnotrawstwo, ponieważ potrzebuję tylko e-maila, a granie 5 $ miesięcznie to dużo więcej moje proste wymagania. - Kivylius


Widzieć https://code.google.com/p/googleappengine/issues/detail?id=777

Dodaliśmy obsługę niestandardowych domen dla App Engine z   Google Developers Console, co oznacza, że ​​możesz teraz powiązać niestandardowy   domeny bez wcześniejszego powiązania tej domeny z Google Apps.

Aby uzyskać dostęp do funkcji, odwiedź https://console.developers.google.com/   a znajdziesz opcję dodania domeny niestandardowej w App Engine>   Ustawienia.

UWAGA: Obecnie nie obsługujemy SSL w tworzonych domenach niestandardowych   za pomocą tej metody (chociaż spodziewamy się poprawić to w przyszłości   wydanie). W międzyczasie kontynuujemy obsługę SSL (przez VIP lub SNI)   w przypadku domen niestandardowych tworzonych przez Google Apps i my   nadal zapewniaj bezpłatny HTTPS dla wszystkich domen * .appspot.com.


4
2017-08-14 16:00Koma, już to wiem, paragraf 2 mojego pytania. Problem polega na tym, że trzeba mieć jeszcze jedno konto w Google, które wymaga nie tylko zupełnie innego zestawu danych uwierzytelniających niż te używane na moich ogólnych kontach Google, których używam na moim koncie wyszukiwarki Google Engine, programach konsolowych itp. itp. - Chez
Musisz zapłacić za korzystanie z SSL w takim stanie, w jakim jest, ale potem płacisz za to, jeśli widzisz, że mój punkt jest trochę za burtę. Co więcej, ale po skonfigurowaniu konta Aplikacji Google (teraz usuniętego) i musiałem ponownie zweryfikować domenę niestandardową, zatrzymano wyświetlanie domeny niestandardowej. Więc co z tym skomplikowanym podejściem Google. Z pewnością milion razy łatwiej byłoby po prostu dodać niestandardowe domeny i SSL dla nich niezależnie od posiadania konta Aplikacji Google. Rant się! - Chez
@Chez zaktualizował moją odpowiedź, już wkrótce! - koma