Pytanie Android eclipse startManagingCursor Przestarzały, ale chcesz obsługiwać starsze wersje API?


Próbuję coś zrozumieć i jestem pewien, że jest to bardzo podstawowe dla niektórych osób.

Wszędzie czytam, że metoda startManagingCursor jest przestarzała i powinieneś używać klasy CursorLoader. Ale czy to oznacza, że ​​powinieneś używać klasy CursorLoader nawet w przypadku aplikacji obsługujących poziomy API <11? Czy też mówi, że jeśli zamierzasz wspierać tylko Honeycomb i więcej, TO używasz cursorLoader?

Nie wydaje mi się, aby można było zaimportować klasę programu ładującego kursor z api 4, więc zakładam, że używanie CursorLoader nie ma zastosowania do wersji Androida 3.0+, ale czy ktoś może to dla mnie zweryfikować?

Dzięki


12
2018-03-19 14:02


pochodzenie




Odpowiedzi:


Wszędzie czytam, że metoda startManagingCursor jest przestarzała i powinieneś używać klasy CursorLoader.

Jeśli chcesz odziedziczyć FragmentActivity, możesz użyć Loader implementacja ramowa w pakiecie pomocy technicznej Android, wracając do Androida 1.6.

Mówiąc "przestarzałe" w systemie Android oznacza zazwyczaj "będziemy nadal wspierać ten proces, ale uważamy, że istnieją lepsze rozwiązania". Z pewnością możesz z niego korzystać startManagingCursor() na poziomie API 11+. Jednak problemy z zarządzanymi kursorami (szczególnie, że oni requery() przy ponownym uruchomieniu działania w głównym wątku aplikacji) są nadal dostępne, w starszych i nowszych wersjach systemu Android.

Ale czy to oznacza, że ​​powinieneś używać klasy CursorLoader nawet w przypadku aplikacji obsługujących poziomy API <11?

Z pewnością możesz, a wszystko inne jest równe, prawdopodobnie powinieneś. Jednak wszystko inne rzadko jest równe, a FragmentActivity może być dla ciebie problemem.

Jeśli tworzysz nową aplikację, dziś powinieneś pomyśleć o fragmentach od samego początku, w którym to przypadku będziesz używał FragmentActivity tak czy inaczej, a zatem używanie Loader nie powinno stanowić problemu.

Nie wydaje się, aby można zaimportować klasę programu ładującego kursor z api 4

Implementacja pakietu wsparcia dla systemu Android Loader działa na poziomie API 4 i powyżej.


21
2018-03-19 14:10



Dziękuję Ci. Prosta i precyzyjna odpowiedź! Chciałbym móc znaleźć te informacje wyraźnie określone w dokumentacji. - Nick