Pytanie NFC: Jaka jest różnica między wiązką S i wiązką Android?


NFC: Jaka jest różnica między wiązką S i wiązką Android? Czy ktoś może wyjaśnić dokładny przepływ połączenia Wifi-Direct / Bluetooth i przekazywać dane?


12
2018-03-11 16:26


pochodzenie


Zobacz to android.stackexchange.com/questions/26509/...    Jest tam doskonale wytłumaczone :)
Dzięki Maxowi za link, przeszedłem przez to (i byłem tego trochę świadomy), ponieważ link mówi o WifiDirect / Bluetooth, (i Speed, wifi jest szybsze niż BT, ponadto dodać w S-Beam może przesyłać dane o większych rozmiarach), po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, możesz przekazać więcej informacji. Każdy pomysł, w jaki sposób mogę uzyskać dobry przepływ kodu ... Z góry dziękuję - Raa
Znalezienie czegoś więcej, inicjalizacja S-Beam zajmuje więcej czasu w porównaniu z wiązką Android. (Ale ten facet nie ujawnił algo :( ani żadnych innych użytecznych informacji). Będzie nadal odkrywać i aktualizować - Raa


Odpowiedzi:


Wyjaśniono na stosie ...

Mimo że Android Beam i S Beam służą do podobnych celów, oni   faktycznie działają bardzo różnie i nie są kompatybilne z jednym   inne.

Android Beam używa NFC do parowania urządzeń przez Bluetooth   przesyła pliki przez połączenie Bluetooth. Wierzę, że to też może   przesyłaj bardzo małe fragmenty danych (kontakty, linki itp.) bezpośrednio   w porównaniu z NFC, jak wskazuje strona podkreślająca wersję Ice Cream Sandwich:

W przypadku większych ładunków programiści mogą nawet użyć Android Beam do zainicjowania   połączenie i przesyłanie danych przez Bluetooth, bez potrzeby   do parowania widocznego dla użytkownika. S Beam korzysta jednak z Wi-Fi Direct   wykonuj transfery danych zamiast Bluetooth. Ich rozumowanie   jest to, że Wi-Fi Direct oferuje szybsze prędkości przesyłania (cytują   do 300 Mb / s). Dlatego będzie działać tylko z innymi włączonymi S-beam   urządzenia, obecnie ograniczające je do komunikacji między dwoma Galaxy   S3s.

Jednak SGS3 obsługuje także Android Beam, więc możesz tego użyć   przenieść coś pomiędzy GNex a SGS3. Oto samouczek   Witryna Sprint (powinna być w zasadzie taka sama dla innych wersji   SGS3).


6
2018-05-14 16:12Link do tego wyjaśnienia: android.stackexchange.com/a/26510/344 - Nathan Fellman
@NathanFellman: Thanks !!! - Raa