Pytanie Zmienna zmiany nazwy TypeScript


Anders Hejlsberg pokazuje na kanale 9, że można zmieniać nazwy zmiennych w wielu plikach za pomocą wtyczki Visual Studio TypeScript. por .: wideo wprowadzenie do TypeScript przez Andersa Hejlsberga o 50:08.

Jednak po otwarciu menu Refaktoryzacji wszystkie pozycje są dezaktywowane, w tym Zmień nazwę. Używam najnowszej wersji VS2012 Professional. Być może jest to związane z ReSharper, który jest zainstalowany w moim systemie. Czy ktokolwiek może to potwierdzić jako błąd lub czy funkcja Rename wciąż jest w fazie rozwoju?

Edytować ponieważ nie mogę tego opublikować jako odpowiedzi:

ReSharper zastępuje niektóre oryginalne elementy menu Visual Studio. W polu znajduje się pole wyboru RESHARPER -> Options -> Keyboard & Menus -> Hide overriden Visual Studio menu items.

Sprawdź to i oryginalne menu Refaktoryzacji pojawi się ponownie. Istnieje Rename funkcja, która działa dobrze.


12
2017-10-02 22:59


pochodzenie


Proszę poświęć chwilę i zagłosuj na poprawkę w Resharperze pod adresem youtrack.jetbrains.com/issue/RSRP-330454 - James World


Odpowiedzi:


Istnieją dwa powody, dla których możesz nie być w stanie zmienić nazwy w Visual Studio.

  1. Jeśli używasz aplikacji w trybie debugowania, wiele funkcji edycji nie jest dostępnych

  2. Jeśli masz rozszerzenie Visual Studio, takie jak Resharper, mogło ono zastąpić funkcję Visual Studio w menu lub klawisze skrótów. W przypadku zmiany nazwy skrót Visual Studio jest po prostu F2, więc nie powinno kolidować z kombinacją klawiszy Resharper - ale Resharper może nadal przesłonić menu kontekstowe.


3
2017-10-04 14:47

ReSharper (7.1.1) nie ma wbudowanej obsługi nazw dla TypeScript. Jeśli masz zainstalowany program ReSharper, prawdopodobnie przesłonił (i ukrył) natywną zmianę nazwy Visual Studio - jest to domyślna funkcjonalność.

Aby wyświetlić i włączyć zmianę nazwy Visual Studio, odznacz tę opcję:

RESHARPER -> Opcje -> Klawiatura i menu -> Ukryj przesłonięty obraz   Pozycje menu programu Studio

(Zgodnie z komentarzami do tego posta, możesz zagłosować na tę funkcję, która zostanie dodana do ReSharpera pod następującym linkiem: http://youtrack.jetbrains.com/issue/RSRP-330454)


3
2018-06-14 13:41FYI - Obsługa maszynopisu znacznie wzrosła w najnowszym programie ReSharper. Ponadto VS 2013 ma natywne wsparcie dla maszynopisu, w tym podstawowego refaktoryzacji. - kingdango