Pytanie Jak praktycznie wyświetlić formułę matematyczną w systemie Android


Badałem to od dłuższego czasu i wiem, że tego typu pytania już zostały rozwiązane. Ale nie mogłem znaleźć właściwej odpowiedzi, pokazującej, jak praktycznie radzić sobie z formułą matematyczną w aplikacji na Androida. Bez uwzględnienia dużej ilości (5 ~ 20MB) plików w projekcie Android, wydaje się, że nie ma sposobu na analizowanie skryptów matematycznych takich jak MATHML. Spojrzałem na JEuclid i MathJax, które były bardzo często wymieniane na Androida, ale znalazłem je w tej kategorii.

W tym momencie jedyny sposób, jaki mogę wymyślić, to wzięcie każdej z tych formuł do pliku obrazu i wyświetlenie go na Androidzie. Ale w praktyce ten ręczny proces jest naprawdę powolny. Jestem pewien, że to nie jest właściwa droga.

Muszę zapytać o to ponownie. Jak praktycznie wyświetlić formułę matematyczną w aplikacji na Androida?


12
2017-12-02 15:59


pochodzenie


może te linki dla mathML na Java / Android może pomóc - rds
@rds Jak na ironię, to jedna z odpowiedzi, których szczególnie nie lubiłem. Pytanie było wyraźnie dla urządzenia z Androidem, ale ta odpowiedź wspomniała, że ​​biblioteki java nie mogą korzystać z aplikacji na Androida. Zobacz to dla szczegółów: stackoverflow.com/questions/5767409/... - Tae-Sung Shin


Odpowiedzi:


Nie możesz ustawić formuły matematycznej na TextView w systemie Android. Musisz użyć WebView, w którym możesz wyświetlać formuły matematyczne. Widzieć mathjax po więcej informacji. jeśli chcesz wyświetlać dla Androida, oto biblioteka, którą możesz zaimplementować w swoim projekcie. mathjaxwebview


3
2018-05-12 17:43

Jeśli chcesz analizować format Tex (tryb Inline i tryb wyświetlania) i format matematyczny ASCII, możesz użyć tego linku. Używałem powyższego widoku matematyki podanego w tym łączu do wyświetlenia formuły.To działało jak dodawanie do tego ściągnięcia mathjaxa z oficjalnego stronę i zdobądź folder czcionek i umieść go w folderze zasobów. To na pewno zadziała.

https://github.com/Nishant-Pathak/MathView

pobierz poniższy formularz widoku matematycznego.


3
2017-08-10 11:23