Pytanie Jaka jest różnica między Windows Azure i tradycyjnym hostingiem Windows?


Moja wiedza na temat Windows Azure ogranicza się do kilku filmów, które oglądałem na stronie internetowej Microsoftu. Poza kilkoma nowymi hasłami, nie widzę, jak ta platforma odróżnia się od tradycyjnych hostów internetowych, które istnieją od wielu lat. Oprócz unikalnego modelu rozliczeniowego (np. "Transakcje przechowywania miesięcznie"), co odróżnia Azure od tradycyjnych hostów internetowych, takich jak discountasp.netpod względem faktycznej świadczonej usługi?


12
2017-10-21 13:23


pochodzenie
Odpowiedzi:


Dodatkowe usługi, które wymagają przetwarzania w chmurze (Azure) o krok od tradycyjnego hostingu? Tu jest kilka:

 • Równoważenie obciążenia: elastyczny zestaw zasobów obliczeniowych może być w przejrzysty sposób równoważony obciążeniem za routerem wirtualnym.

 • Dostarczanie zawartości: praca wykonana przez sieć dostarczania treści może być wykonana w przejrzysty sposób przez dostawcę usług w chmurze, takiego jak Amazon CloudFront.

 • Przełączanie awaryjne: jeśli twoje dane są równoważone obciążeniem między wieloma centrami danych, a jedno centrum danych przechodzi w tryb offline, dostawca usług przetwarzania w chmurze powinien być w stanie przełączać ruch z jednego na drugi. (Jeśli nie mogą teraz, powinni świadczyć tę usługę. :))

 • Skalowalność: liczba zasobów obliczeniowych powinna automatycznie zwiększać lub zmniejszać w zależności od zapotrzebowania.

 • Obróbka: wraz z pojawieniem się głównych dostawców chmury obliczeniowej, narzędzia znacznie się poprawiły. Na przykład narzędzia Windows Azure pozwalają programistom testować wszystko lokalnie i łatwo wdrażać w chmurze, a tym samym umożliwiać ludziom łatwe budowanie skalowalnych usług.


3
2017-10-21 13:30Wszystkie dobre ogólne punkty, ale mówiąc konkretnie o platformie Azure, wszystkie dobre rzeczy wchodzą w życie tylko wtedy, gdy działa więcej niż 1 instancja. Ma automatyczną awarię, ale tylko w centrum danych. Meteor może nadal pobierać dane, chyba że wyrzucisz własną kopię zapasową z witryny. Bardzo łatwo jest zwiększyć liczbę instancji, które mają do czynienia ze zwiększonym obciążeniem, ale nie jest to automatyczne. Jeśli chcesz tego, teraz musisz rzucić własną. - knightpfhor
@knightpfhor - to niekoniecznie prawda. Nadal masz skalowalność, dostarczanie treści, przełączanie awaryjne i narzędzia, jak wspomniano powyżej, nawet w przypadku pojedynczej instancji. Dostępność umowy SLA na poziomie 99,95% jest zależna od wielu instancji, które są hostowane w oddzielnych domenach błędów, tak, że jeśli jeden stojak ulegnie awarii, nadal będzie działała maszyna wirtualna na innym stelażu. - David Makogon
Ważne jest, aby pamiętać, że jest to na innym regale, a nie w innym centrum danych, o czym jest mowa w tej odpowiedzi. Jeśli masz tylko jedną instancję, która nie ma przełączania awaryjnego, ta cała instancja jest niedostępna, dopóki nie zostanie ponownie uruchomiona lub zreprowizowana. - knightpfhor


Jak zauważyła Sachin, istnieje kilka podstawowych pojęć dla platformy Azure, które przynoszą korzyści poza czymś takim jak DiscountAsp. Chciałbym zwrócić uwagę na kilka innych niuansów specyficznych dla platformy Azure. Te korzyści zwykle mają zastosowanie bez względu na to, czy masz jedno, czy wiele wystąpień - po prostu niektóre z nich mogą spowodować nieznaczne przestoje, jeśli pewne zdarzenia spowodują ponowne wdrożenie aplikacji.

 • Monitorowanie stanu zdrowia. W przeciwieństwie do DiscountASP lub dowolnego hosta internetowego z rabatem, tkanina Azure utrzymuje zakładki na temat stanu technicznego maszyn wirtualnych i w razie potrzeby zajmuje się restartami lub ruchami maszyn.
 • Obsługa systemu operacyjnego. Obrazy systemu Azure Guest OS są często aktualizowane (widziałem średnio około 1 miesiąca między aktualizacjami). Obejmuje to łaty bezpieczeństwa, takie jak luka ASP.NET, a także inne aktualizacje systemu operacyjnego.
 • Trwałe przechowywanie. Dzięki tabelom, obiektom blobowym i kolejkom, wraz z SQL Azure, dane są potrójnie replikowane, więc nie ma ryzyka utraty danych (chyba że wyraźnie usuniesz dane, a następnie potworzysz trzykrotne usunięcie).
 • Dostarczanie na żądanie. Na przykład SQL Azure wdraża nową bazę danych w ciągu kilku sekund. W przypadku instancji maszyn wirtualnych wdrożenie zajmuje około 15-20 minut (np. Chcesz skalować swoją aplikację z 2 do 4 serwerów).
 • Autobus serwisowy. Dzięki magistrali serwisowej AppFabric możesz łączyć się z zasobami lokalnymi bez otwierania zapory.
 • Kontrola dostępu. Platforma Azure udostępnia haki kilku dostawcom, takim jak Live ID i Yahoo!
 • Usługi oparte na konsumpcji. Wszystko, co wymieniłem, to a la carte; płacisz za to, z czego korzystasz. Na przykład nie ma określonego miesięcznego zobowiązania dla danego zestawu serwerów. Na innych hosterach, na przykład przy płatnościach za pudełko, masz stały koszt miesięczny.
 • Dedykowane maszyny wirtualne. Chociaż prawdą jest, że Azure uruchamia wiele maszyn wirtualnych na jednym komputerze, każde pudełko jest ograniczone do 8 rdzeni, co odpowiada 1, 2, 4 lub 8 maszynom wirtualnym działającym na tym serwerze. Dzięki DiscountASP i innym hostingom zniżkowym w tym samym pudełku mogą znajdować się dziesiątki lub setki witryn internetowych, a wydajność będzie się różnić w zależności od aktywności stron internetowych, użycia pamięci RAM i użycia procesora.

Prawdopodobnie istnieje kilka dodatkowych zalet usługi Azure w zakresie rabatowego hostingu, ale powinno to dać dobry początek.


3
2017-10-22 00:00