Pytanie OCR do rozpoznawania pisma ręcznego w .NET [zamknięte]


Muszę użyć komponentu OCR w aplikacji .NET, która rozpoznaje pismo ręczne. Dostarczamy komponent MODI z biura MS i rozpoznaje drukowany tekst, ale nie pismo ręczne.

Nie mam nic przeciwko płaceniu.

Czy ktokolwiek ma jakieś propozycje?

Wielkie dzięki Jim


12
2018-02-26 17:34


pochodzenie


To może nie być zbyt pomocne, ale znalazłem to: ocrtools.com - ryeguy


Odpowiedzi:


polecam Obrazowanie Pegazaużywamy go codziennie i jest wspaniale. Do pisma ręcznego masz moduł ICR.


3
2018-02-26 17:36Komponent OCR Pegasusa działa dobrze i dość szybko - Sung Kim


W mojej aplikacji musieliśmy rozpoznać niektóre formularze wypełnione ręcznie wydrukowanym tekstem. Dokładność była dobra, o ile użytkownicy korzystali z dobrze uformowanych postaci. Używany SDK, którego używałem, jest wywoływany Leadtools. Moja aplikacja używa MFC, ale mają również klasy .NET.


2
2018-05-15 08:04

Większość zestawów narzędzi OCR ma na celu rozpoznawanie drukowanego tekstu, a nie tekstu odręcznego. Chciałbym polecić Zestaw narzędzi Atalasoft dla pewności, że można podłączyć różne silniki OCR.

Rozpoznanie odręcznego tekstu jest znacznie mniej dokładne i trudniejsze. Jest zwykle oznaczony jako Inteligentne rozpoznawanie znaków (ICR) i nie jestem pewien, czy Atalasoft, Pegasus, czy większość komercyjnych produktów wspierają ICR. Odręczne rozpoznawanie jest wspomagane przez pisanie każdej litery w komórce na siatce, np. Wypełnianie swojego imienia na SAT. Czy mówisz o bezpłatnym tekście lub pisaniu na siatce?


1
2018-02-26 17:44Flipdoubt: Pisanie na siatce w stylu formularza OCR. Mamy kontrolę nad formularzem, więc jeśli istnieje specjalny zestaw narzędzi do tworzenia formularzy OCR, który współpracuje z komponentem .NET, który byłby w porządku.


Próbować tessnetjest to open-source .NET OCR na podstawie tesseract


0
2018-06-11 19:47Tesseract wyraźnie stwierdza, że ​​nie obsługuje pisma ręcznego. - Gecko IT


Ważne jest, aby odróżnić tekst drukowany ręcznie od pisania skryptów kursywą. Termin ICR jest ogólnie używany w odniesieniu do ręcznie drukowanego tekstu.

Accusoft Pegasus dostarcza SmartZone ICR .NET SDK, który pozwala szybko rozpoznać tekst. Dokładność jest coraz lepsza, gdy zyskujesz kontrolę nad wprowadzaniem tekstu, na przykład w formularzu itp.

Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że sygnały dostępne do rozpoznawania w czasie rzeczywistym, na przykład na tablecie PC, są zupełnie inne niż te dostępne na zeskanowanym obrazie. Dlatego rozpoznawanie cursive jest o wiele łatwiejsze w czasie rzeczywistym niż po fakcie (zeskanowany obraz). Możesz odczytać ruchy pióra, a kolejność pociągnięć jest bardzo pomocna w rozpoznawaniu.


0
2018-06-16 14:47