Pytanie Najlepszy sposób zakodowania symbolu Stopnia Celsjusza na stronie internetowej?


Jak mogę kodować znaki specjalne na stronach internetowych? Na przykład potrzebuję tego symbolu ℃, którego użyłem po prostu kopiując i wklejając postać, ponieważ widzę ją teraz. To działało dla przeglądarek na komputerach, z którymi się sprawdziłem, a także na iPadzie i iPhonie, ale nic nie jest wyświetlane na Blackberry, którego użyłem do testowania. Czy istnieje standardowa standardowa praktyka?

http://www.fileformat.info/info/unicode/char/2103/browsertest.htm


76
2018-05-29 10:52


pochodzenie


Czy istnieje standardowe myślenie o tym, czego używać, UTF-8 kontra Hex lub inny format? Dzięki - Evans
Ach, przepraszam, początkowo nie rozumiałem twojego pytania. Uważam, że UTF-8 jest na ogół preferowany. Jeśli chodzi o sam symbol, zwykle robię znak stopnia, a następnie wielką literę C, tak jak: ° C. Nie jestem pewien, czy jest to lepsze czy gorsze od twojego rozwiązania. Sądzę, że największą różnicą jest odstęp między literami między dwoma znakami. - Nix
Myślę, że jest to niezbędne dla tego symbolu, aby zrobić to na swój sposób. Dzięki - Evans


Odpowiedzi:


Spróbuj go zastąpić °, a także ustawienie zestawu znaków w utf-8, jak sugeruje Martin.

°C otrzymasz coś takiego:

Degrees Celsius


155
2018-05-29 11:02

Jeśli naprawdę chcesz użyć znaku DEGREE CELSIUS "℃", to kopiowanie i wklejanie jest w porządku, pod warunkiem, że twój dokument jest kodowany w UTF-8 i zadeklarowany jako taki w nagłówkach HTTP. Korzystanie z odniesienia do znaków ℃ działałby równie dobrze i działałby niezależnie od kodowania znaków, ale źródło byłoby znacznie mniej czytelne.

Problem z Blackberry to najprawdopodobniej problem z czcionkami. Nie znam czcionek na Blackberry, ale repertuar czcionek może być ograniczony. Nic nie możesz zrobić w HTML, ale możesz użyć CSS, być może z @font face.

Ale rzadko istnieje jakikolwiek powód, aby używać STOPNIE CELSIUS. Jest to znak zgodności, zawarty w Unicode ze względu na jego zastosowanie w piśmie wschodnioazjatyckim. Standard Unicode wyraźnie mówi w Rozdział 15 (sekcja 15.2, strona 497):

"W normalnym użyciu lepiej jest reprezentować stopnie Celsjusza" ° C "z sekwencją U + 00B0 znak stopnia + U + 0043 łacińska litera c, zamiast U + 2103 stopnia Celsjusza. "

Znak stopni "°" może być wprowadzony na wiele sposobów, w tym odwołanie do jednostki `°, ale zwykle najlepiej jest wstawić go jako znak, poprzez kopiowanie i wklejanie lub w inny sposób. W systemie Windows możesz użyć Alt 0176.

Zastrzeżenie: niektóre przeglądarki mogą traktować znak stopnia jako pozwalający na przerwanie wiersza po nim, nawet jeśli nie ma miejsca, interweniując, umieszczając "°" i następujące "C" w oddzielnych liniach. Tam są różne sposoby, aby temu zapobiec. Prosta i skuteczna metoda to: <nobr>42 °C</nobr>.


33
2018-05-29 13:07Jedna z najlepszych odpowiedzi, jakie przeczytałem, z bezpośrednim cytatem z kluczowego źródła. Niesamowite!! - htm11h
Dlaczego tak skomplikowane w ogóle? Stopień Celsjusza znajduje się w lewej górnej części klawiatury, po prostu naciśnij? - Pascal
@Pascal, jaka to może być klawiatura? - Jukka K. Korpela


Za pomocą łyk na literze "o" i kapitale "C"

<sup>o</sup>C

Powinien działać we wszystkich przeglądarkach i IE6 +


8
2017-10-12 09:18Litera "o" nie jest symbolem stopnia, ale może Popatrz jak symbol stopnia dla ludzi. To jest hackowanie i może być mylące dla komputerów - takich jak czytniki ekranu i wyszukiwarki. - gregers


Nie jestem pewien, dlaczego to jeszcze nie nastąpiło, ale dlaczego nie skorzystasz &#8451; lub &#8457; odpowiednio dla Celsjusza i Fahrenheita!


5
2017-11-25 04:26

Dodaj metatag do swojego nagłówka

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=utf-8" />

Spowoduje to zwiększenie liczby znaków, których możesz użyć.


4
2018-05-29 10:54Wciąż nie ma symbolu. - Evans
W HTML5 możesz po prostu użyć <meta charset="utf-8"/> Wierzę. - Drew Noakes
W moim przypadku było to prawdziwe rozwiązanie. VS2015 zachowuje się zgodnie z tym, co mówi metatag "Content-Type". - German Latorre


  1. Znak stopnia należy do numer, a nie do "C". Możesz traktować znak stopnia jako symbol liczbowy, podobnie jak znak minus.
  2. Tam będzie nie być dowolną spacją między cyframi a znakiem stopni.
  3. Tam powinien być nierozdzielającą przestrzenią między znakiem stopni a literą "C".

0
2018-01-18 09:56