Pytanie Debugger nie może kontynuować procesu. Nie można uruchomić debuggera


Mam aplikację Lightswitch 2012. Od tygodni działa dobrze. Wprowadziłem pewne zmiany i F5 przestał działać. Kiedy klikam Start (pasek narzędzi), pojawia się ten komunikat o błędzie i nic nie robi.

"Debugger nie może kontynuować procesu. Nie można uruchomić debugowania"

Uwaga: Robi plik kompilacji, po prostu nie działa.

Jeśli wycofam do wcześniejszej wersji, to działa dobrze - tzn. Jest specyficzne dla danego rozwiązania.

Oto wideo obecnej wersji mojego rozwiązania z problemem: http://screencast.com/t/TD4RzLASO

i tutaj jest poprzednia wersja rozwiązania z wcześniejszego dnia (i nie, nie wiem, co zmieniłem). Jak widać, przynajmniej robi coś z F5 lub Start: http://screencast.com/t/wX5fRDPz

Ponowne uruchomienie nie pomaga ...;)


76
2017-09-11 06:30


pochodzenie
Odpowiedzi:


Może powinieneś wybrać projekt początkowy, który można uruchomić.

Eksplorator rozwiązań -> Kliknij prawym przyciskiem myszy na projekcie uruchamialnym prawym przyciskiem myszy -> Ustaw jako projekt początkowy.

Miałem taką sytuację, kiedy rozładowałem mój główny projekt Lightswitch i inny projekt, który jest dll został wybrany automatycznie i kiedy przeładowałem mój główny projekt "Debugger nie może kontynuować procesu. Nie można uruchomić debugowania" został wyświetlony wyjątek, ponieważ debuger próbował załadować DLL.


182
2017-10-03 15:44Argh, co za głupi komunikat o błędzie. - porges
Zgadzam się, nawet z VS2013 to nie działa. Powinno pojawić się okno dialogowe z komunikatem "Proszę wybrać projekt początkowy" dum de dum dum dum! - sksallaj
Wow, nawet w VS 2015, znalazłem ten problem dzisiaj, a kiedy znalazłem tę odpowiedź, zmieniłem mój projekt startowy na inny, a następnie zmieniłem się prosto do tego, który musi się rozpocząć, i nagle wszystko znów działa. - ProfK


Czasami trzeba uruchomić projekt, który jest skompilowany jako biblioteka dll, na przykład podczas testowania usług WCF. Aby to zrobić: Projekty -> "Ustaw projekty startowe ..." -> Wybierz "Wiele projektów startowych" i ustaw dla nich akcję "Start".


8
2018-06-27 13:41

Szkoda, że ​​nie nagrałeś całego ekranu, więc nie mogę tego potwierdzić, ale kilka razy miałem ten sam błąd ...

Kiedy tak się stanie, mój "panel wyjściowy" nie jest widoczny, a nawet ja próbuję przejść do Menu -> Widok -> Wyjście, panel się nie pojawia.

Muszę ponownie uruchomić moje Visual Studio 2013. Następnie mój panel wyjściowy jest znowu widoczny i wszystko działa poprawnie.

Odkryłem, że przyczyną było rozszerzenie, które zainstalowałem w moim Visual Studio.


8
2017-12-15 23:20Tak, często mam ten sam problem. Restart programu Visual Studio przywraca panel wyjściowy i można go uruchomić. Bardzo dziwny błąd. - Johncl


Napotkałem ten problem po usunięciu niektórych projektów z rozwiązania. Nie udało mi się dokładnie określić przyczyny, ale zamknięcie rozwiązania, usunięcie pliku rozwiązania, a następnie otwarcie projektu i ponowne dodanie projektów pomocniczych rozwiązało problem. Rodzaj młota, ale zajmuje tylko minutę, jeśli nie masz wielu projektów.


3
2018-03-21 03:52

Ponadto niektóre osoby używają w swoich ustawieniach certyfikatu "Jedno kliknięcie", który chcesz upewnić się, że jest poprawnie skonfigurowany, ponownie zainstalowany lub odznaczony, co stanowiło mój problem. W końcu sam to zrobiłem, ale na wszelki wypadek też to sprawdzam. Ponownie będzie to dotyczyć tylko większości wersji Visual Studio. Im 2013 Ult.


-1
2017-09-21 03:30