Pytanie Jaki jest twój preferowany sposób tworzenia wykresów w aplikacji internetowej Ruby on Rails?


Chciałbym dodać wykresy kołowe, słupkowe i punktowe do mojej aplikacji internetowej Ruby on Rails. Chcę, żeby były atrakcyjne, łatwe do dodania i nie wprowadzają zbyt wiele.

Jakie rozwiązanie do map zaleciłbyś?
Jakie są jego wady (wymaga JavaScript, Flash, drogich, itp.)?


76
2017-09-17 20:53


pochodzenie


Świetne pytanie ... przypomniało mi, że muszę ponownie uruchomić mój projekt szyn. Nie było wykresów Google, gdy zadawałem to pytanie w grupach google. Wygląda fajnie. - Gishu
To z pewnością bije mnóstwo pieniędzy za te biblioteki map ASP.NET. - go minimal
Ostatecznie zdecydowałem się na wdrożenie google maps, ale teraz przełączam się na Google Visualization. - RichH
W 2013 roku przełączyłem się na D3 - RichH
highcharts to świetna biblioteka - hsgubert


Odpowiedzi:


Wykresy Google to doskonały wybór, jeśli nie chcesz używać Flasha. Jest łatwy w użyciu, ale w przypadku Railsów jest jeszcze łatwiejszy w użyciu gchartrb klejnot. Przykład:

GoogleChart::PieChart.new('320x200', "Things I Like To Eat", false) do |pc| 
  pc.data "Broccoli", 30
  pc.data "Pizza", 20
  pc.data "PB&J", 40 
  pc.data "Turnips", 10 
  puts pc.to_url 
end

59
2017-09-17 21:03Zdecydowałem się rozpocząć od Google Garts i gchartrb. Jest to proste i szybkie - jeśli potrzebuję, mogę przejść do czegoś bardziej wyrafinowanego. - RichH
Od tego czasu uważam, że wykresy Google są trochę uciążliwe, ponieważ etykiety na ciasto często przelewają się po bokach wykresu i nie są ładne. Przechodzę do Google Visualizations, które do tej pory wygląda dużo ładniej, ale jest oparte na JavaScript. - RichH
Gdzie umieścisz ten kod? Na kontrolerze? Jak to wyświetlić? - B Seven


Jeśli nie potrzebujesz obrazów i możesz wymagać JavaScript, możesz wypróbować rozwiązanie po stronie klienta, takie jak wtyczka jQuery flot.


15
2017-09-18 02:37

Jestem fanem Gruff Graphs, ale Wykresy Google jest również dobre, jeśli nie masz nic przeciwko poleganiu na serwerze zewnętrznym.


13
2017-09-17 21:06

To wymaga flashowania i nie jest bezpłatny (choć niedrogi): amcharts.

Użyłem go z powodzeniem i polubiłem. Oceniłem kilka opcji na jakiś czas i wybrałem to. W tamtych czasach jednak Wykresy Google nie były tak dojrzałe, jak się wydaje. Rozważałbym to najpierw, gdybym miał teraz dokonać ponownej oceny.


8
2017-09-18 21:21To było przez jakiś czas dostępne w wersji Javascript - odpowiednio edytowane. Polecam, świetne narzędzie. - Thilo
@Thilo Awesome! - Otto


Jest także Niechlujny. Ostatnio rzuciłem okiem na kod i wydawało się, że łatwo go zmodyfikować / rozszerzyć. Wytwarza svg i (przez konwersję) png.


7
2017-09-18 10:30Oooo ... SVG. Będę musiał to sprawdzić, kiedy znów zacznę robić wykresy! - lordscarlet


Czy próbowałeś Google Charts API? - Interfejsy API usług internetowych nie są o wiele prostsze. Jest bezpłatny, prosty w implementacji, a wykresy nie wyglądają zbyt tandetnie.


6
2017-09-17 20:55

Otwórz Flash Chart II to bezpłatna opcja, która daje bardzo dobre wyniki. To, jak można się spodziewać, wymaga Flasha.

Wykresy fuzji jest jeszcze ładniejszy, ale kosztuje 499 USD. W trakcie badania tego znalazłem skrócona darmowa wersja który może służyć twoim potrzebom.


6
2017-09-17 20:57