Pytanie Czy można wyświetlić podgląd układu AppWidget w Eclipse?


Pracuję nad kilkoma widżetami ekranu głównego i obecnie muszę je zainstalować na moim emulatorze lub telefonie, aby wyświetlić podgląd układu.

Czy można wyświetlić podgląd układu w Eclipse? Kiedy otwieram XML mojego układu w trybie podglądu, wyświetla go tak, jakby był działaniem, dlatego skalowanie jest całkowicie błędne.


11
2018-03-03 11:35


pochodzenie


Emulator jest najlepszy, jeśli nie posiadasz urządzenia z Androidem, niestety nie ma podglądu układu. - MattMatt


Odpowiedzi:


Możesz użyć jimu jako plugin do Eclipse, aby go osiągnąć. Jimu to styl "przeciągnij i upuść" Narzędzie do tworzenia aplikacji dla Android. To najbardziej odpowiednie narzędzie, które pozwala osiągnąć to, co masz na myśli WYSIWYG, ponieważ pozwoli ci to mieć podgląd na żywo Androida układy. Możesz również użyć go z Zaćmienie, lub z Android Studio lub jakikolwiek inny redaktor Twój wybór.

Aby uniknąć konieczności kompilowania-instalowania-uruchamiania, jimu Mirror daje podgląd na żywo Twojej aplikacji, który aktualizuje się podczas kodowania.

enter image description here

Jak możesz sobie wyobrazić, najbardziej pozytywnym faktem o Jimu jest to, że przyspiesza to rozwój aplikacji.

Jimu - what you see is what you get

Alternatywnie możesz użyć IntelliJ IDEA. IntelliJ IDEA także pozwala Podgląd układów interfejsu użytkownika.

enter image description here

W ten sposób możesz osiągnąć WYSIWYG. I równie IntelliJ IDEA daje ci możliwość integracji z Zaćmienie. Oczywiście, alternatywnie możesz zdecydować się po prostu całkowicie przenieść Intellij IDEA. Jest dostępny w wersji komercyjnej, a także w bezpłatnej edycji społeczności open source.

enter image description here

Projektant interfejsu IntelliJ IDEA pozwala na budowanie interfejsu użytkownika aplikacji poprzez przeciąganie widgetów z palety bocznej. W wersji 13 możesz jednocześnie wyświetlać podgląd interfejsu użytkownika, który tworzysz na wielu urządzeniach, wybierając opcję Podgląd wszystkich rozmiarów ekranu z menu urządzenia. Wyświetlacze podglądu wszystkie zmiany dokonywane za pośrednictwem projektanta interfejsu użytkownika lub edytora XML w czasie rzeczywistym.

enter image description here

Takie narzędzia do implementacji GUI od Jimu i IntelliJ IDEA trochę się pamięta Qt Designer, który jest również dostępny dla Android. Właściwie każde podejście, które działa poprawnie, pozwalające na szybki rozwój interaktywnego interfejsu użytkownika Androida, jest bardzo pożądanym cennym narzędziem dla programistów, które powinno być dobrze wykorzystywane do zwiększania produktywności.


9
2018-04-29 07:58Czy Jimu pozwala na podgląd widżetu ekranu głównego w odpowiednim rozmiarze? - FD_
Nie, nie wiedziałem o tym wcześniej, ale wydaje się, że zmieniłem grę ... - FD_
@FD_ - pozwala na podgląd widżetu we właściwym rozmiarze. po prostu użyj Jimu jako wtyczki do Eclipse, co pozwala na podgląd układu, tak jak CDT pozwala programować C ++ w Eclipse. Czy nigdy nie słyszałeś o tym ani nie próbowałeś wcześniej? no cóż ... coś szalonego, ale także dobre w informatyce, zwłaszcza w dziedzinie komputerów przenośnych ... jest to, że rzeczy poruszają się niezwykle szybko, a nowe narzędzia i trendy stale rosną. - Avanz
@Avanz, oprócz tego, że jest łatwy w użyciu dzięki funkcji "przeciągnij i upuść"; to nie pozwala mi na podgląd układów widżetów, prawda? Działa dobrze dla działań, ale nie zezwala wprost na wyświetlanie podglądu aplikacji. Zrobię to, żeby zobaczyć. - Mridang Agarwalla
@MridangAgarwalla - tak, pozwala przeglądać układy widżetów. jimu Mirror daje podgląd na żywo Twojej aplikacji, która aktualizuje się podczas pisania kodu - appbrain.com/app/mirror%3A-live-layout-previews/... . - Avanz


U góry widoku w przełączniku Eclipse przejdź do motywu panelu Holo. Jeśli potrzebujesz własnych atrybutów kompozycji, utwórz własny motyw przewodni, zastępując go rodzicem. Wtedy możesz wybrać to w edytorze.


0
2018-05-02 09:34

wyświetla ją tak, jakby była działaniem, dlatego skalowanie jest całkowicie błędne.

Jeśli wyświetla się jako działanie, utwórz pozorną aktywność, która naśladuje ekran główny. Następnie użyj motywu lub użyj znacznika include, aby dołączyć układ z widgetu do komórki (ów) tego większego atrapa ekranu głównego.

To rozwiązanie nie jest idealne, ale powinno dać ci lepsze przybliżenie (jeśli to, czego szukasz, to ulepszyć układ widżetu).


0
2018-05-05 02:43