Pytanie Jakie są najlepsze praktyki dla JSF? [Zamknięte]


W przeszłości programowałem Java i JSP, ale jestem nowy w Java Server Faces i chcę wiedzieć, czy istnieje zestaw najlepszych praktyk do programowania JSF.


10
2017-08-28 09:47


pochodzenie
Odpowiedzi:


Kilka porad: Zapoznaj się z żądaniem JSF koło życia i gdzie mieszczą się twoje różne fragmenty kodu. W szczególności sprawdź, dlaczego wartości Twojego modelu nie zostaną zaktualizowane, jeśli wystąpią błędy sprawdzania poprawności.

Wybierz bibliotekę znaczników, a następnie trzymaj się jej. Nie spiesz się, aby określić swoje potrzeby i prototypować różne biblioteki. Mieszanie różnych taglibów może spowodować poważne uszkodzenie zdrowia psychicznego.


11
2017-08-28 10:10

Zdecydowanie poleciłbym, aby ktoś doświadczony w JSF poprowadził swój pierwszy projekt w JSF, nawet jeśli oznacza to płacenie wykonawcy przez 3 miesiące. Podejście JSF bardzo różni się od JSP. Sposób podejścia i rozwiązywania problemów jest zupełnie inny.

 Biblioteki

Rozważ następujące biblioteki:

Architektura

Uścisk MVC nie tylko musisz wiedzieć, co to znaczy, ale także intensywnie korzystać z niego.

Istnieją dwa główne wzorce przypisywania kontrolerów do widoków

Styl Dot Net, jeden kontroler Request dla każdego widoku

Każda strona najwyższego poziomu ma kontroler o zasięgu żądania (bean), wszystkie walidacje i działania strony korzystają z tej klasy. Służy również do filtrowania i zamawiania Modelu. Model będzie przechowywany na kilku kontrolerach poziomu sesji, które będą obsługiwać rozmowy z zapleczem (EJB lub warstwa trwałości), a te kontrolery sesji powinny implementować logikę biznesową i nie mieć wiedzy o JSF, HTML lub jakiejkolwiek technologii prezentacji.

Kontrolery to poziom sesji

Kontrolery projektowania oparte na modelu danych, zagnieżdżają je w sobie nawzajem. (Ten wpis jest zbyt długi, więc nie będę wchodził w te nakrętki).

Wymagana wiedza

Każdy:

Co najmniej jedna osoba:

  • Tworzenie niestandardowych komponentów
  • Ograniczenia do JSF (przycisk powrotu, losowa nawigacja itp.)
  • Debugowanie 3 biblioteki imprezowe (przynajmniej jedna osoba musi być wygodnie debugger i wkraczanie do implementacja JSF (najłatwiejsza z implementacje open source takie jak MyFaces))

12
2017-09-16 13:55

Rozważ użycie facelets- znacznie upraszcza najgorsze elementy rozwoju JSF. Robię projekt JSF oparty na CMS teraz bez facetów (po wykonaniu z nim projektu) i czuję, że brakuje mi lewej ręki ....


11
2017-09-04 11:56+1 na to. JSF bez Facelets po prostu czuje się zepsuty. - Damo


  • Dodaj mój głos na facele. Niedawno uaktualniłem projekt, aby używać facetów, i rozwiązuje on kilka poważnych problemów z jsf, specjalnie dając porządny system szablonów zaraz po wyjęciu z pudełka i pozwalając ci używać standardowego html, kiedy jest to właściwe, bez owijania go w "dosłownie" -tagi.
  • RestFaces to rozwiązanie problemu get / post, na który narzeka wiele osób. Jest również dobrze udokumentowany i łatwy w użyciu.
  • Nie używaj wielu taglib. Ulepsza to pracę o wiele trudniej.
  • SEAM zbiera wiele dobrych praktyk JSF, ale jeszcze go nie używałem, więc nie mogę go polecić, po prostu polecam, abyś go obejrzał.

1
2017-12-11 10:29

Używam wdrożenia IBM JSf i mam kilka komentarzy. Nie jest to zła droga, ale musisz zobowiązać się do "sposobu życia" IBM. Napisali własną bibliotekę znaczników, która rozszerza standard JSF. Jeśli uda Ci się pozostać wewnątrz Rational Application Developer (RAD) (który nie jest często aktualizowany), integracja jest czasami błędna, ale ogólnie przyzwoita. Również integracja z WebSphere jest całkiem dobra. Jeśli twój pracodawca nie gra w golfa z IBM, myślę, że lepiej pozostać jak wanilia, jak to możliwe.


0
2017-09-27 06:15

Nie jestem jeszcze świadomy "najlepszych praktyk" dla sprawdzania poprawności na poziomie pól / formularzy.

Oznacza to, że walidacja JSF jest obecnie zorientowana na walidację pojedynczego pola. IMO staje się brzydki, gdy patrzysz na złożoną walidację na poziomie pola / formularza.

Stary, ale wciąż wygląda dla mnie dobrze http://weblogs.java.net/blog/johnreynolds/archive/2004/07/improve_jsf_by_1.html

http://www.jroller.com/robwilliams/entry/jsf_multi_field_validation_not


0
2017-12-04 20:41

Możesz sprawdzić poniższy link, pod którym można znaleźć interesujące artykuły

http://www.jsftutorials.net/


0
2018-01-10 18:19

Wybierz dobrą bibliotekę komponentów. Nie korzystaj z richfaces, sugeruję, żebyś nie używał jsf, używaj spring mvc, jquery fro view i json w architekturze odpoczynku. ale jeśli musisz, użyj nadprogramów, które są łatwe w użyciu i mają wystarczającą ilość komponentów.


-1
2017-10-05 19:03