Pytanie Manipulowanie starszą wersją MDB (Access 2.0) za pomocą Java 8


Most JDBC-ODBC nie jest już obsługiwany w języku Java 8. Czy istnieje sposób na uzyskanie dostępu do starszych plików MDB bez mostu w języku Java 8? Według starszej wersji mam na myśli Access 2.0. Taka stara wersja nie jest obsługiwana przez UCanAccess, co zasugerowano tutaj.


10
2018-03-20 13:27


pochodzenie
Odpowiedzi:


Nie masz pewności, do czego używasz bazy danych, ale ograniczone użycie może otworzyć więcej opcji.

  1. Spróbuj zamontować bazę danych za pomocą Microsoft Share Database Engine 2010 Redistributable. Prawdopodobnie potrzebuje wyłącznego dostępu do bazy danych.

  2. Czy możesz wyeksportować bazę danych do pliku płaskiego lub zaimportować go do innego formatu bazy danych obsługującego JDBC? Dostęp lub inny format bazy danych? Wymagałoby skopiowania bazy danych - prawdopodobnie działa tylko w przypadku raportowania lub dostępu w trybie tylko do odczytu.

  3. Skonfiguruj proces synchronizacji, aby odzwierciedlić bazę danych w coś nowoczesnego. Niektóre opcje typów Java w pamięci: H2 / Derby / SQLite. Może zajść potrzeba zmiany struktury tabeli w celu uwzględnienia dat ostatniej modyfikacji i zarządzania nimi.

  4. Migracja bazy danych Access 2 do SQL Server lub innej nowoczesnej bazy danych dla wielu użytkowników.

W tym informacje tutaj, w przypadku, gdy jesteś w stanie dostać się do pośredniej wersji programu Access. Co przyzwyczajenie działaj jak jest:


3
2018-06-13 20:39dzięki za pomocne informacje (stąd mój upvote;). Ale muszę odczytywać i modyfikować te stare pliki MDB w miejscu. Jest to dość głupie, wiem ... ale niektóre bardzo stare brazylijskie systemy rządowe używają tych MDB Access 2.0 i nie da się tego obejść. - Andre
Jackcess pozwolił mi przynajmniej przeczytać niektóre z tych starych plików, które rozwiązały część mojego problemu. Twoje zdrowie! - Andre
Wspaniały! Chętnie pomogę. - Barett


Słońce i Oracle oficjalne stanowiska od dawna to było -

most JDBC-ODBC należący do [JVM] powinien być uważany za rozwiązanie przejściowe [...] Oracle nie obsługuje mostka JDBC-ODBC.

Jednak mój pracodawca, Oprogramowanie OpenLink, wyprodukował komercyjne mosty typu 1 między JDBC i ODBC od wersji 1.0, i są one w pełni kompatybilne z aktualnym sterownikiem Java 8 i dowolnym standardem ODBC, w tym sterownikiem ODBC Microsoftu dla Access. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj -


0
2017-12-21 14:53