Pytanie jak zarządzać wtyczką vim


Chcę wiedzieć, jak zarządzać wtyczkami vim.

Tak jak jest, Jedną z największych przyjemności z używania jest to, że można łatwo wypróbować wiele interesujących nowych wtyczek, wystarczy pobrać i rozpakować je w ~/.vim. Ale jeśli spróbujesz za często i spróbujesz za dużo, możesz mieć kłopoty z konfigencją z kluczowym odwzorowaniem, w kompatybilnej wersji skryptu, dpendency pomiędzy różnymi wtyczkami .....

Następnie chcesz usunąć jakąś wtyczkę, coś w rodzaju przywracania vima do stanu dźwiękowego. Ale wycofanie może być bardzo bolesne. cus dla jakiejś "gigantycznej" wtyczki, jak perl-support (to świetna wtyczka, zresztą), będzie składać się z wielu skryptów vima, które rozprzestrzeniają się w różnych dirctoriach. Aby usunąć pojedynczą, gigantyczną wtyczkę, nie będziemy wspominać, jeśli za jednym razem napiszesz wiele wtyczek.

Jednym słowem szukam dobrej praktyki do zarządzania wtyczkami vima.


12
2018-03-11 13:18


pochodzenie
Odpowiedzi:


mam moje krzepkość katalog w git.

Wszystkie wtyczki, które mają repozytorium publicznego repozytorium git są w ~/.vim/plugins-git/ jako submoduły git. Mój vimrc ustawia runtimepath, aby zawierał katalogi ~/.vim/plugin-git/ więc wtyczki mogą pozostać samodzielne i można je bardzo łatwo zaktualizować do najnowszego zatwierdzenia git.

Reszta moich wtyczek jest w ~/.vim/plugin/.

Jeden skrypt, który sprawia, że ​​ten typ konfiguracji jest znacznie łatwiejszy pathogen.vim. pathogen.vim ustawia dla ciebie wszystkie wpisy runtimepath, więc nie musisz tego robić. Warto na pewno się przyjrzeć. Nie używam patogena, ponieważ ustawiając ścieżki jawnie w moim vimrc Mogę szybko wyłączyć wtyczki, jeśli występują konflikty lub niezgodności, o których wspomniałeś.


9
2018-03-11 17:41

Vundle zdecydowanie zasługuje na wzmiankę, ponieważ sprawia, że ​​zarządzanie wtyczkami vim jest absurdalnie proste.

 1. git clone https://github.com/gmarik/vundle.git ~/.vim/bundle/vundle
 2. open up your vimrc
 3. Add your plugins (Bundle '<link to plugin>') <-- look at the example vimrc on Vundle github page
 4. :BundleInstall

Myślę, że Vundle był zainspirowany tpopem Patogen podłącz.


4
2017-08-19 21:27

lubię vim-addon-manager ponieważ pozwala mi aktywować lub dezaktywować wtyczkę poprzez umieszczenie lub usunięcie jej z listy aktywnych wtyczek, co ułatwia testowanie nowych wtyczek.


1
2017-10-30 15:27

Zmieniam wersję mojego katalogu vimconfig w github. Więc jeśli dodaję wtyczkę, dokonałem nowego zatwierdzenia. Jeśli chcę go usunąć, cofam to zatwierdzenie.

Po tym jak połączę .vimrc w pliku vimrc w moim katalogu i mój katalog .vim do tego katalogu


0
2018-03-11 13:21

Wyjątkowo instaluję wtyczki za pośrednictwem Vimballs. W ten sposób mogę również aktualizować wtyczki w różnych instalacjach.

W vimballach podoba mi się to, że widzę, skąd pochodzą pliki. W przeciwnym razie prawdopodobnie bym coś takiego git.


0
2018-03-11 13:25

Pracuję głównie na Windowsie, więc może to trochę różnić się dla Linuksa, Unixa i co. ale jeśli ty pomoc w plikach vim zobaczysz, że vim ma kolejność ładowania plików. Najpierw są te w katalogu $ HOME (gdzieś w obszarze Documents and Settings-Username na komputerze WinXP), a następnie katalog $ VIM (twój aktualny katalog, w którym vim znajduje się) i tak dalej ...

Tak więc, mam vim w katalogu, który składa się z "stabilnych" rzeczy. Ilekroć chcę wypróbować nową wtyczkę, umieszczam ją w folderze Documents and Settings ... i ładuje się przed nią w katalogu $ VIM. W ten sposób łatwo mogę go nie lubić, usunąć nową wtyczkę. Jeśli mi się to podoba, i ładnie gra z tymi, które już mam, trafia do katalogu $ VIM.

(to chyba nie ma sensu tak jak to ujęłam, ale działa ... prawdopodobnie :)


0
2018-03-11 17:47

Wtyczka patogena znacznie ułatwia zarządzanie wtyczkami w moim przypadku używanym przez Mercurial. Do wtyczek vimball stile:

    :usevimball ~/.vim/bundle/bundle-dir-name-here
    see :h :usevimball

0
2017-11-11 22:09

Osobiście używam tego menedżera map dokładnie z tych samych powodów. (pozwala na łatwe przełączanie mapowań)

próbny: http://playterm.org/r/vim-mappingmanager-plugin-1318246417

pobieranie: http://vim.sourceforge.net/scripts/script.php?script_id=3768


0
2017-10-29 15:42